Yeni Cee’d haziranda Türkiye’de

Korenin yükselen markası Kia 2006 yılında piyasaya çıkardığı yeni Kia cee’d modelinin 3 jenerasyonu için ilk görselleri paylaştı.
2018 Cenevre Otomobil Fuarı’nda ilk kez yakından görülebilecek yeni Cee’d Avrupalı tüketicilerin beklentileri doğrultusunda Avrupa’da tasarlandı, geliştirildi ve üretime hazır hale geldi.
Kompakt segmentte satışlarını artırmak isteyen Cee’d, Koreli görünümünden uzaklaşarak Avrupalı çizgilerle ve donanımlarla karşımıza çıkacak.
Üretimine başlandığı tarihten bu yana 1 milyon 280 bin adet satılan Cee’d yine Slovakya Ilina’daki üretim tesislerinde üretilecek.
Kia Motors Europe’un Operasyondan Sorumlu İsmi Michael Cole yaptığı açıklamada, Kia markasının büyümesinde Cee’d modelinin önemini vurguladı. Yeni motor ve yeni teknolojik donanımları ile C segmentinde fark yaratacaklarına inandıklarını söyledi.
88. Cenevre Otomobil Fuarı’nda 5 kapılı HB versiyonu ile karşımıza çıkacak olan Cee’d, 2018 ilk yarısında yollarla buluşmuş olacak.
Cee’d satışları markanın Avrupa’daki satışlarının yüzde 22’sini oluşturuyor.
Hatchback olarak tanıdığımız ve halen sedan versiyonu olmayan Cee’d için GT ve GT Line seçenekleri ürün gamında yer alıyor ama bu versiyonlar Türkiye’ye gelmiyorlar.
Bir Kia şablonu olan kaplan burun ifadesi yeni cee’d modelinde de yerini koruyor. Yanlara doğru genişleyen aracın kıç kısmı ve yere yaklaşan Cee’d, daralan cam mesafesi ile Kia markasının yeni nesil tasarım anlayışını sergiliyor. 12 farklı renk ve 15, 16 ve 17″ ölçülere sahip jantları opsiyonel sunulacak.
Daha önceki Cee’d’e göre büyüyen ölçüleri sayesinde daha geniş iç hacmi sunarken, kullanılan malzeme kalitesi ise C segmentinde rakipleri ile mücadele edecek kadar Avrupalı ve kaliteli olacak.
Cee’d için belirlenen net ölçüler ise; genişlik 1,800 mm – yükseklik 1,447 mm – Dingil mesafesi 2,650 mm – Bagaj hacmi 395 litre

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.