Yeni Chery modelleri Türkiye rotasına başladı

Türkiye’ye yeniden adım atan Chery, yeni modelleri gemiye yükledi ve ülkemize doğru yola çıkardı.

Chery, 80’den fazla ülkede tüketiciye ulaştırdığı modellerini şimdi de Türk tüketicilerle buluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor. Çin binek araçlarının en büyük ihracatçılarından olan marka, bugüne kadar ihracat pazarlarında 10 fabrika, 1.500’ün üzerinde satış ve servis noktasıyla hizmet sağlıyor. Türkiye’deki ilk Çinli marka Chery, uzun bir ara sonrası 2023 bahar ayında satışa başlamaya hazırlanıyor.

Yeni Chery modelleri Türkiye yolunda

Bu yılın ilkbahar aylarında Türkiye pazarına girmeye hazırlanan Chery, Tiggo 8 PRO, Tiggo 7 PRO ve ilk küresel modeli Omoda 5’i de kapsayan ilk Türkiye sevkiyatını Çin’in Wuhu Limanı’ndan gerçekleştirdi.

Chery Türkiye Başkanı Bay Fenghuo Si, konuyla ilgili olarak sevkiyat töreninde yaptığı değerlendirmede şunlara yer verdi:

“Türkiye, mükemmel bir coğrafi konuma ve gelişmiş otomotiv endüstrisine sahip bir ülke, Avrupa ve Asya’ya yayılmış durumda. Ayrıca Türkiye, Chery için her zaman en önemli stratejik pazarlardan biri oldu. Chery Otomobil Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak bölge için bağımsız bir ekip ve işletme organizasyonu kurarak yatırım yaptık. Daha önce yaptığımız pazar araştırması ve müşteri beklentileri analizlerine dayanarak, bugün limanımızdan ayrılan üç modelimiz, Chery’nin en güncel teknolojisini temsil ediyor ve Türkiye’deki müşterilerimiz için eşi benzeri görülmemiş kalitede sürüş deneyimleri yaşatacak”

Chery Türkiye’de hangi araçları satacak?

2022 yılı son günlerinde Türkiye pazarına girişiyle ilgili ilk resmi toplantısını yapan Chery, satışa sunacağı 3 SUV modelini teste çıkardı. Intercity İstanbul Park’ta medya mensupları için yapılan etkinlikte ilkbaharda bayiye çıkması beklenen Omoda 5, Tiggo 7 Pro ve Tiggo 8 Pro modellerinin ilk deneme sürüşünü gerçekleştirdik. Daha önce açıklandığı gibi ilk satışa sunulacak Chery modelleri sadece benzinli motor ve otomatik şanzıman seçeneği ile alınabilecek.

Türkiye pazarı ile ilk olarak 2007 yılında tanışan Çinli otomobil markası Chery, geçen zaman içerisinde model serisini baştan aşağı yeniledi. Çin dışında 80 ülkede Chery modelleri yollarda. Hibrit ve tam elektrikli modelleri de satışa çıkaran Chery, Türkiye’de daha sonraki süreçte bu modelleri de müşterilerle buluşturacak.

Modeller hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için buraya tıklamanız yeterli

Leave A Reply

Your email address will not be published.