Yeni Doblo’nun ilk sürüş izlenimi

VW-Golf-GTI

 

Yeni Fiat Doblo henüz Türkiye'de yollara çıkmadı. Yılın ilk çeyreği içinde Türkiye'de ve Avrupa'da satışa çıkacağı açıklanan yeni Doblo'nun bir de Amerika versiyonu oldu. RAM ProMaster City adıyla ihracatına da başlanan yeni Doblo hakkındaki izlenimler internete düştü bile.

Amerikalıların RAM Promaster hakkındaki ilk algılamaları olumlu.

FCA (Fiat-Chrysler Automotiv) Grubu'nun Amerika operasyonunu güçlendirecek ve onlara Ford Connect ve Nissan NV200 modelleri karyısında yeni bir şans yaratması hesaplanan yeni RAM ProMaster City (Yeni Fiat Doblo), geni yük alanı ile dikkatleri çekiyor.

 

GENİŞ TAŞIMA ALANI

Amerikalı otomotiv editörlerinin testlerinde Bursa'da geliştirilip, üretilen yeni Doblo geniş taşıma alanıyla rakiplerinden öne çıkıyor.

 

9 İLERİ ŞANZIMANI

Bursalı Doblo'nun Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada pazarlarındaki diğer bir beğenilen yanı ise 9 ileri vites kutusu olmuş. 9 ileri şanzımanıyla rakiplerinden pozitif ayrıştığı belirtilen aracın 0’dan 100 kilometreye hızlanması 10 saniyenin altında ölçülmüş ki bu değer çok iyi olarak pozitif haneye yazılmış.

 

FREN GÜVENLİĞİ

Test sürüşlerinde fren güvenliğinin de yeterli seviyede olduğu düşünülen ProMaster City’nin manevra kabiliyeti de oldukça başarılı bulunuyor.

Son olarak aracın kabininin sürüş sırasında beklenilenden daha sessiz olması, şaşırtıcı olarak değerlendiriliyor. 

 

NEGATİFLER

Bunlar pozitif yanlar. ABD ve Kanada pazarlarında satışa çıkan yeni Doblo'nun (RAM ProMaster City) not kaybettiği alan ise motor seçeneklerinin kısıtlılığı. Hatta bunun 2.4 lt benzinli şeklinde tek seçenek olması. 

 

Ram ProMaster City’de 2.4 litrelik Tigershark motor görev alıyor.

FCA Grubu'nun diğer markalarının Dodge Dart, Chrysler 200  ve Jeep Cherokee modellerinde de görev yapan bu motor 178 beygirgüç ve 174 Nm tork üretiyor.

ProMaster City’nin rakiplerinden Nissan NV200’de 2.0 litrelik motor ve Ford Transit Connect’te 2.5 litrelik motor kullanılıyor.  

 

FİYATI

Ayrıca ProMaster City’nin motoru CVT şanzımanla kombine ediliyor.

Araç 24 bin 125 dolardan başlayan fiyatlarla,iki farklı donanım seviyesiyle ve üç cam konfigürasyonuyla satışa sunuluyor.

 

 

Ram ProMaster City, tesisatçılar, çiçekçiler ve mekanik teknisyenler için ideal olarak değerlendiriliyor.

 

Daha geniş kullanım alanı isteyenler için ise rakiplerine bir göz atmakta fayda olduğu vurgulanıyor. 

 

Mercedes Sprinter’ın liderliğinde ilerleyen ticari araç segmentinde, daha küçük boyutlar tercih edenlerin ProMaster City’ye yönelebileceği tahmin ediliyor.

 

Yeni Doblo'nun ilk kez geçtiğimiz eylül ayında Hannover Ticari Araç Fuarı'nda açıklanan tüm detaylarını

İÇİYLE DIŞIYLA İŞTE YENİ DOBLO özel haberimizden izleyebilrsiniz.

 

 

Önceki İçerikDoğuş Otomotiv Audi, yeni A6’yı 2014 sonunda Türkiye’de satışa çıkardı
Sonraki İçerikAzeri Olimpiyatları’nı Türkler taşıyacak
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz