Yeni marka Jaecoo Türkiye’ye C-SUV premium 7 ile geliyor

Çinli otomotiv markası JAECOO, Türkiye’ye giriş yapmak için yılın ikinci yarısını bekliyor. Markanın ilk modeli JAECOO 7 olacak.

“Klasikten Gelen, Klasiğin Ötesine” felsefesiyle Nisan 2023’te doğan yeni nesil arazi aracı markası JAECOO, Türkiye pazarındaki rekabete katılmak için yaz mevsimini bekliyor.

JAECOO’nun ilk SUV modeli olan JAECOO 7, güçlü ve estetik tasarımıyla segmentinin en iddialı modeli olacak. Jaecoo 7 1.6 lt benzinli ve yıl sonuna doğru 1.5 lt benzinli motorla kombine şarj edilebilir hibrit PHEV motorlarla gelecek. Benzinli motorda 4×4 seçeneği olacak. PHEV ise sadece 4×2 olarak satılacak.

   

 

 

Aracın köşeli tasarımı ve öndeki büyük ızgarası ilk göze çarpanlar. Tasarımda ön ve arkada sağlanan belirgin çizgiler yanlarda sadelik olarak tercih edilmiş.

 

JAECOO 7, “tetris görünümlü” farlar, gizli kapı kolları gibi detaylara da sahip.

JAECOO’nun ARDIS (Tüm Yollarda Sürüş Akıllı Sistemi) 29 teknolojisi ile araçta sürücünün yanında olmaya hazır. Bu gelişmiş sistem, JAECOO 7’nin yedi farklı sürüş senaryosunda şehir içi, banliyö, otoban, kum, su, kar, çamur, koşullarında güvenle ilerlemesine olanak tanıyor.

 

JAECOO 7, planlara göre resmi olarak yılın ikinci yarısında Türkiye pazarına girecek.

 

Tamamen yeni bir Off-Road markası olan JAECOO, isminde Almanca “Jäger” yani Avcı kelimesi ile İngilizce “Cool” yani “Havalı” kelimelerinin birleşiminden ilham alıyor. Bu birleşim, hem Off-Road hem de şehir kavramlarını bir araya getirmek için kullanılıyor.

Türkiye’de yaz aylarında satışa çıkacak Jaecoo 7 modelini inceledik.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.