Skoda Kodiaq’a sportif versiyon

Kodiaq modeli ile büyük SUV dünyasına giriş yapan Çek otomobil üreticisi Skoda, performans isteyen SUV sürücülerini de kendi saflarına çekmek için hazırlanıyor. Kodiaq Sportline modelinin dünya prömiyerini 2017 Cenevre Otomobil Fuarı’nda yapacak olan Skoda, 7-19 Mart tarihleri arasında otomobil severleri karşılayacak.

İkisi benzinli ikisi dizel toplamda dört farklı motora sahip olan Kodiaq Sportline, markanın büyük SUV’u Kodiaq’ın çevikliğine ve dinamikliğine katkı sağlıyor. Saf sürüş zevki sağlamak için tasarlandığı söylenen sporcu SUV’un radyatör ızgarası, tavan rayları ve yan camları siyah renkte karşımıza çıkıyor. Sporcunun arka tamponunun altında ise gümüş renkli döşeme dikkat çekiyor. 19 inçlik jantların standart olarak geldiği sporcuda 20 inçlik jantlar da opsiyon listesinde yer alıyor.

Skoda Kodiaq Sportline

Skoda Kodiaq Sportline’da Alcantara kaplama sportif koltuklar yer alıyor. Aracın sportif ruhu çok fonksiyonlu direksiyon simidiyle de destekleniyor. Sporcuda; Normal, Sport, Eco, Individual, Comfort ve Snow olmak üzere altı farklı sürüş modu bulunuyor.

Skoda Kodiaq Sportline arka tasarım

Skoda Kodiaq Sportline motor seçenekleri

Skoda Kodiaq Sportline’ın motor ailesinde 1.4 TSI ve 2.0 TSI benzinli motorlara iki farklı güç seçeneğine sahip 2.0 TDI dizel motor eşlik ediyor. 1.4 TSI motor 150 BG, 2.0 TSI 180 BG üretiyor. 2.0 TDI motorlardan biri 150 BG diğeri ise 190 BG üretiyor. Giriş seviyesindeki 1.4 TSI motor 100 kilometrede ortalama 6.8 lt yakıt tüketimi gerçekleştiriyor. Ayrıca, Kodiaq Sportline’ın tüm motor seçeneklerinde dört çeker sistem standart olarak sunuluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.