Yeni MAN Lions City İstanbul’un yeni metrobüsü olmak için teste girdi

Metrobüs durakları ve araçlar için yapılan deneme hizmetleri devam ediyor. İBB Meclisi tarafından, eskiyen metrobüs filosunu yenilemek için gereken bütçenin onaylanmasının ardından yeni MAN Lions City araçların testi başladı.

Geçtiğimiz aylardan itibaren Akia, Mercedes-Benz, Sileo markalarının test sürüşüne katılan yetkililer bu sefer MAN Truck and Bus ile deneme sürüşlerine başladı. Magazin Ulaşım tarafından çekilen fotoğraflara göre Ankara plakalı yeni Man aracın test sürüşleri yolcusuz olarak yapılıyor. Aracın, yakıt tüketimi, yol tutuş özellikleri inceleniyor.

Bir süre önce İETT Genel Müdürü Alper Bilgili, metrobüse hizmet edecek olan araçları Ankara Esenboğa’da test etmişti. Daha önceki sürüş ziyaretleri sonrası Bilgili; “İETT teknik ekibiyle Ankara Esenboğa’da deneme sürüşü ve fabrika ziyareti yaptık. Dizel-elektrikli hibrit ve CNG’li, 200 yolcu kapasiteli, 18.75 metre uzunlukta, körüklü, 4 kapılı ve yerli üretim araçlar” açıklamasını yapmıştı.

Teste giren versiyonun ise 3 adet yolcu kapısı bulunuyor ve 18.1 metre uzunluğa sahip. 9 litrelik Euro 6 D15 motor kullanan yeni MAN Lions City; 280 ile 360 beygir olmak üzere iki farklı seçenekle tercih edilebiliyor. Araç 15 bin 566 kilogram boş ağırlığa sahip ve hafif alüminyum yapısı sayesinde arka körüğün 53,5 derecelik bir manevra açısı bulunuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.