Yeni Megane’ın üretimi başladı

Fransız otomobil üreticisi Renault için İspanya’nın ayrı bir endüstriyel önemi bulunuyor. Valladolid, Sevilla ve Palencia kentlerinde fabrikaları bulunan Renault’nun Palencia’daki fabrikası şu günlerde ekstra bir yoğunluğa sahne oluyor. Yeni nesil Megane’ın üretilmeye başladığı Palencia için 2015 yılı artık daha da önemli hâle geldi.

Madrid’in 240 kilometre kuzey batısında bulunan fabrikada yeni nesil Megane ile birlikte Kadjar da üretiliyor. Kadjar’ın üretiminin başlamasıyla üçüncü vardiyaya geçen fabrikanın geçtiğimiz 18 ayda çalışan sayısı 1.900 kişiden 4.200 kişiye çıkmasıyla da dikkat çekiyor.

Renault Kadjar Test Sürüşü

Hem yeni nesli Megane hem de Kadjar tıpkı Espace ve Talisman gibi Renault-Nissan ortaklığının bir meyvesi olan CMF platformunda yükseliyor.

Renault Megane detaylı fotoğraflar

Önceki İçerikTam yemelik
Sonraki İçerikBorusan kuru sabitledi
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz