Yeni Mercedes T serisi ilk görüntüler ortaya çıktı

Mercedes-Benz, BMW ya da Audi’nin aksine hafif ticari araçlar konusunda da başarılı bir premium otomobil üreticisi.

Ne var ki Nissan Navara ile aynı platformda aynı fabrikada üretilen Mercedes X-Class Türkiye’de iyi gitse de pek başarılı sayılmadı. Mercedes daha önce başarısız olduğu başka ticari araçları da garajına çekmiş bir marka.

Ancak Renault Kangoo ile kardeş Citan modeli için durum farklı. Yeni Renault Kangoo ile yine ikiz olması beklenen Yeni Mercedes Citan (artık ona Mercedes T Class diyeceğiz) sahneye çıkmak üzere. Peki Yeni Mercedes hafif ticari T serisi ne zaman yola çıkacak?

Kombi olarak adlandırılan MPV/minivan tasarımıyla bu sınıf modeller; kullanım alanı açısından SUV, crossover modellerinin artan popülaritesinden yeterince darbe almasına rağmen Mercedes bu alanda kararlı olmaya devam edecek. Yeni T Class daha geniş bir ürün yelpazesiyle geliyor.

T-Serisi yani yeni kompakt MPV Mercedes, fonksiyonel konvansiyonel Renault imzalı benzinli dizel motorların yanısıra; Kangoo’da olduğu gibi tamamen elektrikli versiyonlarla da sadece Avrupa yollarında olacak. Tabii Türkiye pazarı da Mercedes için Avrupa sınırları içerisinde.

Güncel motor serisi ile birlikte 2021’in ilk yarısında araç teslimatları başlayacak. Yeni Mercedes-Benz T-Serisi orta gelirli ailelerin Mercedes-Benz dünyasına adım atmasını mümkün kılacak bir araç.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.