Yeni otomobil markası Jaecoo için yeni bayi ağı kurulacak

Çinli Chery bünyesinde büyüyen yeni marka Jaecoo, yaz aylarında Türkiye’de ve Avrupa’da aynı günlerde satışa çıkmaya hazırlanıyor. Jaecoo, Chery Grubu’nun ülkemizdeki ikinci markası olacak

Önce benzinli motorla satışa çıkacak ilk model olacak Jaecoo 7, yılın son aylarında 1000 km’nin üzerinde menzile sahip şarjlı hibrit modelini de ithal etmeye başlayacak.

Jaecoo yeni bir marka olarak, Chery Türkiye şirketinin altında faaliyet gösterecek.

Chery Türkiye Gelen Müdür Yardımcısı Ahu Turan, ‘Yeni markayı, yeni bir ekip ve yeni bayi ağıyla satışa çıkaracağız. Chery olarak Türkiye ile tanışma aşamasındayız. Bu tanışma kısmı bitip, yasal duruma da bakarak, yeni teknolojilerimizi getireceğiz. İlk Jaecoo aracı yaz aylarında satışa çıkaracağız. Bugünlerde araç hakkında araştırmalara başladık. Sizlerin görüşlerini alıyoruz. Müşteri adaylarıyla da görüşeceğiz. Ne kadar çok kişiye aracımızı gösterebilirsek, o kadar göstermeye çalışacağız.”

Turan, yeni markanın diğer modellerinin ne zaman geleceği konusunda ise şunları söyledi:

”Takvim net olmamakla beraber tabii yaz döneminde ilk aracı lanse ettikten sonra Jaecoo’nun diğer modellerine de de hızlıca konsantre olacağız. İlerleyen dönemde Omoda da Türkiye’de ayrı marka olarak temsil edilecek.”

Çin’den ithal edilecek elektrikli araçları durduran tebliğ, plan değişikliğine yol açtı mı?

Ahu Turan: ”Biz elektrikli araçlar konusunda acele etmedik. Yeni bir marka olduğumuz için odaklandığımız ürünlerde 3 tane SUV ve pazarın tercih ettiği motor seçeneğiyle geldik. Henüz bir yılımızı yeni tamamladık. 3 otomobilimizin de tüketicilerimiz tarafından beğenilmesi, benimsenmesi ve daha geniş kitlelere ulaşabilme heyecanımız hala devam etmekte. Bu sürede de tabii Türkiye pazarındaki gelişmeleri yakından takip ediyor, yeni normlar ne oluyor, kurallar ne oluyor, müşteri tercihleri ne oluyor bunlara odaklanıyoruz. Bunlar oturduğunda ve biz daha hazır olduğumuzda bahsettiğiniz yeni teknolojileri de elbette Türk tüketicisi ile buluşturmak isteriz.”

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.