Yeni Renault Austral kaslı silüetiyle sahnede!

Austral, ilk kez geçtiğimiz yılın Ekim ayında Kadjar ve Koleos isimlerinden vazgeçen Renault’un henüz adı belirlenmeyen yeni bir modelin sinyalini vermesiyle merak konusu olmuştu. 2021 yılının sonlarında ismine kavuşan yeni Renault SUV modeli Austral, şimdi de üzerindeki örtüyü kaldırdı ve silüetini gösterdi.

Dünya çapında esen SUV fırtınası ve gelişen teknolojiler yeni Austral’i de derinden etkiliyor. Renault, C segmentindeki yeni temsilcisi Austral’i tasarlarken; gövde oranları, çıkıntılar ve tekerlek boyutu gibi temel SUV yapısının özellikle üzerinde durduğunu belirtiyor.  Daha kaslı ve belirgin omuz hatlarıyla ön plana çıkan yeni SUV model, keskin, atletik ve modern tasarımıyla Renault’un yeni tasarım dilini yansıtıyor.

Görselde yalnızca kenar çizgileri görünse de yeni Austral’deki gövdenin alt kısmı boyunca uzanan net ve belirgin kıvrım; yandan bakıldığında Austral’i dinamik ve sanki hareketsizken bile hareket ediyormuş gibi gösteriyor.

yeni Renault Austral logo

Yeni Renault Austral kardeşlerinden uzaklaşmıyor

Renault Megane, Clio ve Taliant gibi modellerinde kullanılan C formundaki ön farlar yeni Austral’de de kullanılıyor. Ayrıca, yine C formundaki stop lambası otomobilin logosuyla bir bütünlük oluşturuyor.

Teknolojik olarak Renault Mégane E-TECH Electricte kullanılan mikro-optik teknolojisi, Austral’de kendine yer buluyor. Doğrudan pleksiglas yüzeyinde içine oyulmuş çizgiler ve desenler içeriyor. LED ışıklarla aydınlatıldığında, oyuk çizgiler canlı ve çekici bir görünüm oluşturmak üzere kristal gibi parlıyor.

Latince “australis” kelimesinin türetilmesiyle ismine kavuşan Austral, Renault tarafından geliştirilen, yenilikçi bağlantılı teknolojiye sahip ve eko-sürüş vaat eden; yeni kompakt SUV ailesinin bir parçasını oluşturuyor. 4.51 metreye kadar uzunluğa sahip Austral, 5 kişilik geniş ve konforlu bir yaşama alanı sunuyor.

Güncel ürün gamındaki Kadjar’ın yerini alması hedeflenen yeni Renault modeli Austral, 2022 baharında tanıtılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz