Yeni Seat Leon günyüzüne çıkıyor

Yeni Seat Leon 28 Ocak tarihinde günyüzüne çıkıyor. Marka yeni model için arka tasarımdan flu bir detay daha paylaştı. Güçlü bir tasarım ile cesurluk, zarafet ve sportiflik tanımlarına odaklanmaya devam eden yeni Leon; arka tasarımında dinamik kişiliği öne çıkan hız görünümü ile dikkat çekiyor.

Leon neslinin temsil ettiği ruhu koruyan güçlü bir tasarım ile gelen yeni Leon, daha kararlı bir yüze, daha pürüzsüz çizgilere sahip. VW Grubu MQB Evo platformunda şekil alan yeni Leon, beş kapılı ve Sportstourer için artan boyutlara daha iyi bir orantı duygusu getiriyor.

Seat Tasarım Direktörü Alejandro Mesonero-Romanos, yeni Seat Leon için “Sadeliğin cesareti ile tasarlandı, güç ve kararlılıkla yürütüldü. Basitliğe odaklandık, çünkü Seat’ta çoğu şeyin sadece birkaç satırla söylenebileceğine inanıyoruz.” diyor.

Yeni Seat Leon’un arka kısmında uçtan uca LED ışıkları ile vurgulanan tasarım dili, araç hareket etmese bile hız kavramını öne çıkaran çizgiler sunuyor. Yeni Seat Leon’un tasarımı, evrim ve devrim arasındaki ilişkiyle şekillendirildi. Seat’ın Martorell’deki tesislerinde tasarlandı ve geliştirildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.