Yeni Skoda Kodiaq’ın içi

1 Eylül tarihinde Berlin'de ilk gösterimi yapılacak olan Skoda Kodiaq’ın dış hatlarından sonra içerideki kabin fotoğrafları lansman öncesinde yayınlandı.

Yeni Skoda Kodiaq’ın içi
Direksiyon simidi ve kapı panelleri Skoda’nın sedan otomobili Superb ile oldukça benzer olsa da orta konsolun bütününe baktığımızda Superb’den tamamen ayrıldığını görüyoruz.

Skoda Kodiaq'ın dokunmatik ekranı
Skoda Kodiaq’ın dokunmatik ekranı

İki simetrik yuvarlaktan oluşan gösterge paneline sahip Superb’in hava çıkışları ise Superb ve Octavia modellerinde olduğu gibi yatay değil de, biraz daha Volvo’nun yeni dönem araçlarını andırır şekilde dikey olarak konumlandırılıyor.

Çok yönlü dokunmatik ekranı bulunan Kodiaq’ın kabininde yer alan ergonomik yerleştirildiği gözlenen düğmeler, sürücünün neyin nerede olduğuna çok fazla zaman harcamadan bulabileceği şekilde tasarlanmış.

Skoda Kodiaq'ın koltukları değişkenlikleriyle dikkat çekiyor.
Skoda Kodiaq’ın koltukları değişkenlikleriyle dikkat çekiyor.

Skoda ailesinin büyük SUV’u Kodiaq hakkında tüm merak edilenler 1 Eylül’de Berlin’de düzenlenecek lansmanla birlikte cevap bulacak ancak şimdiden ısıtmalı direksiyon simidinin ve uyku koltuk başlıkları, elektrikli çocuk güvenlik kilidi gibi 30’dan fazla ‘Simply Clever’ unsurunun aracın opsiyon listesinde yer alacağı biliniyor.

4.70 metre uzunluğundaki 7 koltuk seçenekli araç 1.88 metre genişliğe ve 720 litrelik bagaj hacmine sahip.
4.70 metre uzunluğundaki 7 koltuk seçenekli araç 1.88 metre genişliğe ve 720 litrelik bagaj hacmine sahip.

 

Önceki İçerikFerrari mi Tesla mı?
Sonraki İçerikOtomobilsiz kentlere doğru
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz