Yeni Sportage’in ilk görüntüsü

VW-Golf-GTI

Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak olan Kia Sportage’ın ilk fotoğrafları yayınlandı. Dördüncü nesil Sportage’ın fotoğraflarında daha şık görünüme kavuştuğu görüldü. Yeni Sportage’ın kompakt SUV segmentindeki rekabete adapte olabilmek için kabininde lüks detaylara yer verileceği açıklandı.

Önceki nesline göre farları ızgarasından ayrılan Sportage’da yeni farlar kaputa yaklaştırılmış. Yan profili ve tekerlek kemerleri daha belirgin hale getirilen aracın bugüne kadar Kia tarafından yapılmış en rafine ve kaliteli iç malzemeye sahip araç olduğu söyledi.

Arka tasarımı 2013 yılında tanıtılan Kia Provo konseptinden izler taşıyan Sportage’ın ayrılmış sinyal farları ve stop lambaları aracın daha sportif ve maskülen hale gelmesini sağlamış.

Tasarım değişiklikleriyle lüks SUV izlenimi vermeyi hedefleyen yeni nesil Sportage satışa sunulduğu pazarlarda Nissan Qashqai’nin en sıkı rakiplerinden biri olacak.

Kia’nın Avrupa’daki en fazla satan aracı olan Sportage’ın yeni nesli markanın Frankfurt’taki tasarım merkezinde dizayn edildi.

Geçtiğimiz temmuz ayında Avrupa’da 66.447 adet Sportage satıldı ve aracın satışları bir önceki döneme göre yüzde 15 arttı.

Önceki İçerikSuzuki, gözüne İzmitli i20’yi kestirdi
Sonraki İçerikHerkes trafik polisi olacak
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz