Yeni Superb Türkiye’ye geldi

Skoda’nın en lüks modeli Superb, bu yıl yenilendikten sonra Türkiye’de de satılmaya başlandı.

Markanın amiral gemisi olan model, tamamen yeniden tasarlanıp geliştirildi. Yeni Superb, boyutları, geniş kabini ve bagaj hacminin yanı sıra yenilikçi teknolojileri, sürüş dinamiği ve üretim kalitesiyle de rekabete yeni bir soluk getiriyor.

VW Passat’ın en çok satan olarak önde koştuğu D segmentinde yeni Superb 4 Motor ve 3 Donanım Seçeneği ile rekabete katılan yeni Superb’in 6 ileri manuel şanzımanlı 1.4 litrelik baz modelinin başlangıç fiyatı da 67.900 TL olarak açıklandı.

Otomobilin 1.4 TSI (125 ve 150 BG), 1.6 TDI (120 BG) ve 2.0 TDI (190 BG) motor seçeneklerine sahip olan Superb, Active, Style ve Prestige olmak üzere üç farklı donanım seviyesi bulunuyor

Ayrıca Türkiye’de ürün gamının en üzerinde bulunan 2.0 lt TDI dizel güç ünitesinde, 4×4 sürüş ve DSG seçeneği ise 154 bin 900 TL fiyat etiketiyle yer alacak.

Prestige donanımında standart olarak sunulan elektrikli bagaj kapağı, geri görüş kamerası, Alcantara deri döşeme ve LED iç ambiyans aydınlatması yeni Superb’in güçlü yanları.

Euro NCAP çarpışma testlerinden 5 yıldız alan, gelişmiş birçok aktif ve pasif güvenlik teknolojisine sahip yeni Skoda Superb’de Ön Bölge Asistanı, Sürücü Yorgunluk Tespit Sistemi, Çoklu Çarpışma Önleyici’yle birlikte Elektronik Denge Kontrol Sistemi standart olarak sunuluyor.

Sınıfında yeni bir sayfa açmayı başaran üçüncü nesil Superb’de 3 bölgeli klima, Canton ses sistemi, 19 inç alaşım jantlar, Konfor, Normal ve Spor sürüş modları sunan dinamik şasi kontrolü gibi donanımlar ise opsiyonel olarak satın alınabiliyor.

Yeni Superb’in 595 lt’lik bagaj kapasitesi, arka koltuklar yatırıldığında 1730 lt’ye çıkıyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.