Yeni Suzuki Swift 1.2 mild hibrit motor ve CVT ile yola çıktı

Yola çıktığı 20 yıldan bugüne 9 milyon adet satıldı.

VW Polo, Peugeot 208 ve Ford Fiesta gibi modellerin arkasında kalsa da Suzuki Swift yaşamını devam ettiriyor. Oysa artık bir Ford Fiesta olmayacak. Bugüne kadar 9 milyon adetlerde satış rakamına ulaşan Swift için Suzuki devam diyor. Ve 2024 yılında yeni modeli yollara çıkarma kararında olduğunu gösterdi. Yeni Suzuki Swift 1.2 lt benzinli mild hibrit motorla kombine CVT şanzıman ile Japonya’da yola çıktı.

Suzuki yeni SUV modeller hazırlıyor haberini okumak için linkteki habere bakabilirsiniz.

 

Suzuki-Swift-2024-yola çıkacak

Yeni Swift 2024’de yeni bir görünüm, daha fazla konfor ile yola devam ediyor

Suzuki, 4. nesil Swift’in tamamen yeniden yaratıldığını iddia ediyor. Ancak özellikle ön bölümün halefine benzemekten kurtulamadığı görülüyor. Yeni tasarımda kaput küçültülmüş. Dış çizgi daha belirginleştirilmiş.. Yanlarda belirgin bir kıvrım çizgisi oluşturulmuş. Eski modelin siyah C sütunundaki gövde rengi hörgüç görünüm düzleştirilmiş.

Suzuki-Swift-2024-ön görünümü yenilenme izleri taşıyor

 

 

 

Yeniden tasarlanan kabinde de eski ve yeninin benzer bir karışımı göze çarpıyor. Bizi eski moda olarak adlandırın, ancak bu yakışıklı, net analog göstergeler çok iyi duruyor. Multimedya ekranının ise dokunmatik tablet ekran olarak değiştirilmesi aracı modernize ettiğini söyleyebiliriz.

 

Suzuki-Swift-2024-arkadan itişli üretilmeyecek

 

Yeni otomobildeki teknolojiler arasında şerit takip asistanı, sürücü izleme ve sürücüyü yolundaki arabalara, bisikletlere ve yayalara karşı uyarmak için kamera ve radar görüntülerinin bir kombinasyonunu kullanan Çift Sensörlü Fren Desteği II yer alıyor.  Sistem sürücü zamanında tepki vermezse otomatik fren yapacak şekilde çalışıyor.

Suzuki-Swift-2024- beyaz rengi güzel duruyor

Mevcut Swift gibi, yeni model de standart olarak mild hibrit üniteyle geliyor. Suzuki, 1.2 litrelik 3 silindirli motor için güç veya performans rakamlarını henüz açıklamadı.

 

Suzuki-Swift-2024- küçük ama gerah kabin içi sunuyor

Kesin olmamakla birlikte mevcut otomobilin 1,2 litrelik hafif hibritinin 82 bg (83 PS) güç ürettiğini ve isteğe bağlı CVT şanzımanla 100 km/s hıza ulaşmasının 12,2 saniye sürdüğünü hatırlatalım. Birkaç hafta önce piyasaya çıkan yeni Swift’in Japonya versiyonu yalnızca CVT şanzımanla geliyor ancak Avrupa modelinin manuel şanzımana da sahip olacağı umut ediliyor. Yeni modelin Avrupa satış takvimi 2024 yılı ilkbaharında belli olacak.

 

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.