Yeni Temsa ortaklık yapısı ekim 2020 itibariyle resmileşti

Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Uzun zamandır konkordato aşamasında olan Adanalı sanayi şirketi Temsa için kurtarma operasyonunda yeni bir adım açıklandı. Hacı Ömer Sabancı Holding tarafından yapılan bildirim sabah saatlerinde KAP’ta yayınlandı.

Temsa ortaklık yapısı için 2020 yılı ekim ayında son resmi durumu anlatan açıklama aynen şöyle:

22.05.2020 tarihli açıklamamızda, Temsa Ulaşım Araçları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Temsa)’nin sermayesini temsil eden paylarının tamamının iştirakimiz Exsa Export Sanayi Mamulleri Satış ve Araştırma A.Ş. (ExSA) ile PPF Group iştiraki PPF IndustryCo B.V. (Eski Ticaret Unvanı: PPF Beer Topholdco B.V.)’nin %50-50 ortaklığı ile satın alınacağı kamuya duyurulmuştu.”

Açıklamanın ilk bölümünde Temsa satın alımının tarihçesi hatırlatıldı. Bildirimin devamında ise resmi kararın onandığı belirtildi:

Temsa sermayesinin yüzde 50’si ExSa’ya geçti

“Söz konusu satın almaya ilişkin gerekli izin ve onayların alınmasını takiben kapanış işlemleri gerçekleştirilmiş ve pay devrine ilişkin işlemler tamamlanmış olup, Temsa’nın sermayesinin % 50’sini temsil eden payları 22.10.2020 tarihi itibarıyla iştirakimiz ExSA tarafından devralınmıştır.

Bu satın almayla birlikte Sabancı Topluluğu ve PPF Group’un finansal ve operasyonel gücünü arkasına alan Temsa’nın elde edeceği yeni büyüme ivmesi sayesinde üretim faaliyetleri artarak devam edecek ve Temsa ülkemiz için değer yaratmayı sürdürecektir.”

Yeni Temsa ortaklık yapısı ekim 2020 itibariyle resmileşti

Önceki İçerikYeni Mercedes Benz E Serisi ailesi Coupe ve Cabrio ile genişledi
Sonraki İçerikVolkswagen ID 3, Euro NCAP güvenlik testlerini başarıyla geçti
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz