Yeni VW Amarok Türkiye yollarına çıkıyor

Yeni VW Amarok Türkiye yollarına çıkıyor. Volkswagen Ticari Araç tarafından bundan tam altı yıl önce satışa sunulan Volkswagen Amarok, değişen motor özellikleri ve iç tasarımıyla ekim ayında Türkiye yollarındaki yerini alıyor.

Kalbinde Volkswagen’in son nesil V6 motorunu barındıran Amarok’un 3 litrelik turbo dizel motoru yaklaşık 224 beygir güç ve 550 Nm tork üretiyor.

yeni-amarok2

Yeni Amarok’ta sunulan otomatik şanzıman, yüksek hızlarda ekonomi sağlayan 8. vitesi sayesinde devri düşürerek hem yakıt tüketimini hem de kabin içine gelen sesi azaltıyor. 8 ileri otomatik vites ile 100 km’de 7,7 litre birleşik yakıt tüketimi gerçekleşiyor.

Hem iç hem de dış tasarımını motorun sunduğu dinamizme göre geliştirilen Volkswagen Amarok’un tamamen Volkswagen DNA’sına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Yeni VW Amarok Türkiye yollarına çıkıyor. Peki kaç liradan alıcı bulacak?

Yeni Amarok V6’nın etiketi fiyatı 139 bin 950 TL.

Yeni Amarok, yeniden tasarlanan ve tüm tampon boyunca uzanan ön ızgarası, krom kaplamalarıyla daha güçlü bir görünüme kavuşmuş. Köşeli olarak yeniden tasarlanan sis farları da daha sert ve dinamik bir ifade kazandırmış.

Yeni VW Amarok Türkiye yollarına çıkıyor

Yeni Amarok’taki en büyük değişikliklerden biri de iç tasarımda yapılmış. Yeni Amarok’ta ön konsol, hem malzeme kalitesinin yüksekliği hem de fonksiyonel tasarımıyla tamamen yenilenmiş.

yeni-amarok
6.33 inç dokunmatik ekrana sahip olan yeni radyo, USB, AUX-in ve SD kart girişi, CD çalar ve bluetooth gibi pek çok kaynaktan müzik dinleme imkanı sunuyor.

Akıllı telefon ile bağlantıya olanak sağlayan Amarok’ta “App Connect” sayesinde, telefondaki uygulamalar radyo ekranından kontrol edilebiliyor. “Elektronik ses güçlendirici”, sürücünün ön konsolda yer alan mikrofonla arka koltuktaki yolcularla yüksek hızlarda bile rahat konuşmasını sağlıyor.

Sesli Kontrol” özelliği sayesinde ise telefon arama komutları sesli olarak kontrol ediliyor.

 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.