Yerli cep telefonu üreticisi Samsun’da elektrikli araç üretecek

Yerli akıllı telefon ve elektronik araçlar üreticisi Reeder yüzde 80'i yerli elektrikli otomibil üretim planını KAP'a bildirdi.

Elektrikli araç üretim sevdasına yerli cep telefonu şirketi de kapıldı. Çinli Huawei’nin EV’sinden sonra Samsun’da ikinci bir Türk EV’si üretilebilir. Yerli cep telefonu üreticisi Samsun’da elektrikli araç üretecek. Reeder tarafından Kamuoyu Açıklama Platformu (KAP)a yapılan açıklamada “Yüzde 80’i yerli olan ilk Reeder markalı elektrikli araç üretim hedefimize uygun olarak üretim planlamalarını Samsun’daki üretim tesislerimizde yaptığımız elektrikli araç projemizdeki ilk test aracımızı 30 Ağustos 2024 tarihinde üretim bantlarımızdan çıkartmayı hedefliyoruz” bilgisine yer verildi.

Reeders Teknoloji şirketinden KAP’a gönderilen açıklama şöyle devam ediyor:

“Elektrikli araç üretimimize ilişkin gelişmeler hakkında Sermaye Piyasası Kurulu’nun 11.15-1 sayılı Özel Durumlar Tebliği gereğince gerekli bilgiledirmeler yapılmaya devam edilecektir.”

Şirket açıklamasında “Şirketimizin yenilikçi ve yerli teknolojik ürünleri ülkemiz ekonomisine kazandırma hedefleri kapsamında Ar-Ge departmanımızda gerçekleştirdiğimiz çalışmalar hızla devam etmektedir” bilgisine de yer verildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.