Mühendisler yeni Milano için ‘Alfa ruhu’ peşinde

10 Nisan'da podyuma çıkacak yeni Alfa modelinin geliştirme testlerini, markanın sportif modellerinin mühendis ekibi yönetiyor.

Alfa Romeo, Polonya’da üreteceği yeni modeli rekabetçi Milano için geri sayım tuşuna dokundu. 10 Nisan’da ilk gösterimi planlanan yeni Milano‘nun geliştirme testleri Balocco Test Pisti‘nde devam ediyor. Yeni otomobilin geliştirme ekibi, daha önce 4C, 8C, Giulia & Stelvio Quadrifoglio, Giulia GTA ve 33 Stradale gibi projelere katılmış mühendislerden oluşuyor. Testler bu ekip tarafından koordine ediliyor.

Pist testlerinde pilotlar ideal noktaları buluyor ve projeyi imzalayacak mühendisler tarafından belirlenen hedefleri doğruluyor. Gelelim otomobilin uzman Alfa mühendislik ekibine… Bu isimlerin deneyimlerinde çok önemli Alfa modelleri konumlanıyor.

Alfa Romeo Giulia GTA 2020 yılında yollardaydı

Aracın dinamik özelliklerini onaylamakla sorumlu uzman Domenico Bagnasco’nun kariyerinde, markanın en iyi ifade edildiği 8C, 4C, Giulia GTA gibi çok önemli İtalyan kırmızısı modeller bulunuyor.

Süspansiyon testlerinde ince ayar

Otomobilin süspansiyonları da en ince ayrıntısına kadar ayarlanmak üzerine çalışılıyor. Böylece yol tutuş ve hassas direksiyon geometrisine dayanan sürüş dinamiklerinin elde edilmesi hedefleniyor.

Projenin başında ilk çıkışını Giorgio projesiyle yakalayan Stefano Cereda görev alıyor. Cereda, Milano projesinin yönetimini üstlenmeden önce Tonale’nin plug-in hibrit motorunun geliştirilmesine liderlik etmişti.

Yeni Milano’nun teknik geliştirme sürecine, performans, dayanıklılık ve konfor açısından tüm araç alt sistemlerini entegre etmek ve doğrulamakla görevli uzman bir İtalyan mühendis olan Luigi Domenichelli liderlik ediyor.

Milano’nun iddialı hedefleri arasında Alfa Romeo’nun kendine özgü yol tutuşuna ulaşmakla birlikte, sürücü ve otomobil arasında kaliteli bir iletişim kurmak da yer alıyor.

 

Yeni Milano Türkiye’ye 2024 yılı son çeyreğinde getirilecek. FFiyat açısından rekasetçi  olacağı söylenen yeni Milano, aynı zamanda İtalyan kanı taşıyarak, platform kardeşleriden ayrılacak.

Alfa Romeo Milano bahara hazırlanıyor
Alfa Romeo Milano ile eski uzman mühendislerini sahaya sürdü. Ortak platformdan çıkacak Milano’ya Alfa ruhu veriliyor
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.