Yerli oto CEO’su belli oldu

Yerli otomobilin CEO’su belli oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli oto projesinin CEO’sunu açıkladı. Erdoğan, “yerli otomobil projesinde Mehmet Gürcan Karakaş ile yola çıkıyoruz” dedi.

Gürcan Karakaş, Türkiye Bosch bünyesinde uzun yıllar görev aldıktan sonra, Almanya’ya transfer olmuş bir Türk yöneticiydi.

Bosch merkezinde uzun yıllar en değerli 100 yönetici içinde yer alan Karakaş ismi daha önce ortaya atılmıştı.

Gürcan Karakaş kimdir?

Mehmet Gürcan Karakaş, 1965 yılında Antalya Akseki’de doğdu. 1982 yılında girdiği Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nden 1988 yılında Makine Mühendisliği Bölümü mezunu olarak ayrıldı. Karakaş, aynı yıl Aselsan’da çalışmaya başladı. 1990 yılında Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş’de görev alan Mehmet Gürcan Karakaş, 1991-1992 yılları arasında Almanya Feuerbach’ta dizel püskürtme sistemleri ürün geliştirme mühendisi olarak çalıştı.

Karakaş, Bosch’un Bursa’da bulunan fabrikalarında 1995 yılında teknik aplikasyon projelerinden sorumlu kısım müdürü oldu. 1996-1997 yılları arasında ise Almanya Bühlertal’da enerji ve karoseri sistemleri üzerine Japon ve İskandinav müşterilerden sorumlu proje müdürü olarak görev aldı. Mehmet Gürcan Karakaş, 2004 yılında Bosch Türkiye’ye Genel Müdür olarak atandı. 2007 yılında Bosch’un Almanya’daki merkezine Başkan Yardımcısı olarak geçen Karakaş, 2011 yılına kadar otomotiv grubu yenileme pazarlarından sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2011-2013 yılları arasında satış ve pazarlamanın başında bulunan Karakaş, son 5 yıldır Bosch elektrikli araçlar bölümünde executive başkan yardımcısı görevini yürütüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.