Yıldız sporcu Mercedes CLS 250

Ofisten çıkıp CLS 250’ye doğru ilerken araca uzaktan baktım. CLS 250 BlueTEC arka bölümünde aşağıya doğru inen etkileyici çizgisi ile sportifliği, alçak yan camları olan geniş omuz çizgisiyle güneşin altında karanlıktaki bir yıldız gibi gülümsüyordu. 
 
Araca yaklaştım ve kapıyı açtım; bir anda sürücüsünü heyecanlandıran ön konsolu gördüm. Koltuğa oturduğunuzda geniş iç mekan, 20 cm boyundaki ekran gibi ortam ilk dikkat çekenler. 
Kahverengi deri ve ahşap kaplama ile iç mekanda birinci sınıf işçilik lüks duygusunu tatmin edecek kadar kaliteli.
 
 
Koltuk ve ayna ayarlarını tamamladıktan sonra yola çıkmak için hazırdım. 
 
Aracı çalıştıktan sonra konsol hareketlendi ve araç yuvarlak start tuşuna basarak çalıştı ama o kadar sessizdi ki CLS 250'nin çalışıp-çalışmadığını bir daha gözden geçirdim. Artık yola çıkmaya hazırdık. Soldaki el frenini indirdik ve yola çıktık.
Otoyola bağlandık. Aklıma ilk gelen uzun yol deneyimiydi. Edirne istikametine doğru gitmeye başladım. Aracı kullanırken sürücüye kolaylık ve konfor sağlayan konsolu keşfetmeye çalıştım, denedikçe heyecanlandırdı ve keşfetme duygusu uyandırdı. 
Araçta gaza yüklendikçe sürücünün güven duygusunun kat kat arttığını fark etmemek imkansız. Otomobil kilometreleri yuttukça sürati hissetmemeye başladım. Göstergelere bakana kadar. ..
 
TEM oto yolunda ilerlerken devasa tırların arasından süzülürken parlayan yıldız CLS 250, TIR sürücülerinin de gözlerini kamaştırıyordu. 
Bakışlarını alamadıkları belliydi ve yol vererek aracı izlemeyi tercih ediyorlardı. 
 
CLS 250 hissedilmesi gereken ise sürücüsünü bir yıldız havasına sokuyor. 
 
18 inç, 10 kol tasarımlı hafif alaşımlı jantlar ve direct control spor süspansiyonlarla sürüş sırasında aracın yere yapıştığını, virajlar çizgisinden milim sapma eğilimi göstermediğini söyleyebiliriz. 2.2 motor hacmiyle rakiplerine göre vergi avantajı sunan CLS 250 BlueTEC, 204ps güç üretiyor. 7G-TRONIC PLUS, 7 ileri oranlı otomatik şanzıman ile 236 km/h hıza ulaşıyor. 0-100 km 7.9 saniyede hızlanan otomobil ortalama 7 litre yakıt tüketiyor.
 
Markanın vermiş olduğu güveni yazmanın bir anlamı yok. 3 saatlik bir yolculuktan sonra hiç yorulmamış ve araç kullanmamış duygusu ile araçtan indim..
 
Tura yoğun İstanbul trafiğinde devam ettim. 
 
Dolmabahçe trafiginde dur kalk yaparken parlayan yıldız, kaldırımda yürüyen yayaların bakışlarından kaçamıyordu. Yoğun günün ardından yürümek için stres atanların CLS 250'yi görünce bakışlarında hayranlıklarını belli ediyorlardı. 
Aracın arka kısmında LED arka aydınlatma grubuyla yeni bir tarz oluşturduğunu duyar gibiydim. Hayallerle kırılan ışık sloganıyla isteğe bağlı MULTIBEAM LED farlar sunan CLS 250 BlueTEC far sisteminde her bir far 36 LED ile donatılmıştır. Bunlardan 24 tanesi tek tek kumanda edilebilir. Ön camın arkasına yerleştirilmiş bir kamera güncel trafik durumunu gözlemler. Dört kumanda kutusu ile bu bilgileri kullanarak saniyede yüz defa ideal görüntüyü hesaplar ve ışık nerede gerekiyorsa, LED’ler saliseler içerisinde aydınlatma sağlar.
 
Yoğun trafiğe rağmen araçta sıkılmadan yolculuk yapmak kesinlikle mümkün…. 
 
 

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.