Yolu çok iyi görüyor

VW-Golf-GTI

İstanbul Autoshow 2015’te yerini alacak olan Subaru’nun mart ayında Türkiye’de satışa sunulan yeni Outback’i de standta olacak. Sürekli dört tekerlekten çekişli, 2.0 lt 147 HP’lik dizel motor ve Lineartronik CVT otomatik şanzımana sahip Outback’in önemli özelliğiyse, standart sunulan “EyeSight” teknolojisi.

Markanın kendi geliştirdiği EyeSight, “Önleyici Güvenlik Sistemi”, çift kamerayla çalışıyor. Sistem araçlar, yayalar ve bisikletliler gibi hareketli nesneleri üç boyutlu algılıyor, 110 metre ilerisini görüyor, 45 derecelik açıyla etrafı kontrol ediyor. “Çarpışma öncesi uyarı ve fren kontrolü”, “adaptif hız sabitleme”, “şeritten ayrılma uyarısı” gibi özelliklerle de donatılan sistem, 3 kez art arda devreye girdikten sonra, üçüncüde otomobili hareket ettirmiyor!

Outback, konfor ve geniş iç mekanıyla da dikkat çekici.

Önceki İçerikSubaru’dan sportif station
Sonraki İçerikDizel-otomatik desteği
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz