Milyoner Türkün süper öfkesi: Tufan Bey parasını geri istiyor !

Şu işe bak! Sen milyonları bastır, sadece 13 adet üretilen dünyanın en özel otomobillerinden birini al. Sonra da yaşadığın ülkede o otomobile bineme! Kabul edilemez, inanılamaz. Gerçi 13 adet üretilen bir otomobilin koleksiyon değeri bir kaç yıl sonra ödenen rakamı katlar ama bilene! Zengin Türklerin milyonluk otomobilleri arasına katılan bir araç mahkemeye konu oldu.

Türkiye’de çok bilinmeyen bir süper otomobil

Türkiye’de satın alanı yok ama Avrupa’da milyarder bir Türk işadamı milyonları basarak Pagani Zonda 760 Coupe modelinden satın almış. İngiltere’de gerçekleşen bu alışveriş sonrası aracını yaşadığı İsviçre’de kullanmak ise mümkün olmamış. Bunun üzerine Kalman mahkemeye giderek, “Ya paramı faizile geri verin, ya da otomobilin evraklarını çıkarın” diyerek sorunu mahkeme koridorlarına taşımış.

Milyarder Türk işadamının süper otomobili

Geçtiğimiz yılın şubat ayında 3.4 milyon paund (Yaklaşık 18 milyon TL) ödeyerek İngiltere’de satın aldığı dünyanın en hızlı otomobillerinden birini yaşadığı İsviçre’de trafiğe kaydettirip, kullanamadığı için dava açtı. Davayı açan İsviçreli Türk multi-milyarder emlakçı Türk Tufan milyonları saçarak satın aldığı süper spor otomobilini Londra’da kullanamayınca satıcı hakkında davayı patlattı. Zengin Türklerin milyonluk otomobilleri arasında yerini alan Pagani Zonda 760 Coupe F1 şampiyonu Lewis Hamilton’ın da hayranı olduğu rüya otomobillerden biri.

İngiltere’de yayın yapan The Sun’ın haberine göre süper zengin emlak kralı, İngiltere yollarında kullanamayacağını iddia ettiği 3,4 milyon pound değerinde

İngiltere’de 3.4 milyon paund ödenerek satın alındı. TL değeri yaklaşık 18 milyon Törkiş Lira.

nadir bulunan bir İtalyan süper otomobil ile ilgili olarak Londra’da bir super otomobil bayiine dava açtı.

Multimiryarder Türk işadamı Tufan Kalman, geçen yılın şubatında sadece 13 adet üretilen Pagani Zonda 760 Coupe modelinden birine sahip olmak için milyon paundluk ödeme yapmıştı.

Son hızı 218 mil olarak verilen bu süper otomobil gibi “yakıcı otomobiller”, cüzdanı dolu otomobil delileri için geliştiriliyor. Ki bu hayranlardan biri de son şampiyon Formula 1 pilotu İngiliz Lewis Hamilton.

Tufan Bey parasını geri istiyor

Bay Kalman, yine de arabayı sürdüremediğini iddia ederek parasını geri almak amacıyla Londra’nın kuzeybatısındaki Park Royal’da bulunan Bayi Pagani UK Ltd’ye karşı bir Yüksek Mahkeme iddiaları başlattı.

6 ay aracını bekledi

İsviçre’nin Basel kenti yakınlarındaki Dornach’da yaşayan emlak şirketi sahibi Tufan Kalman, geçen yılın Şubat ayında Pagani Londra bayisine 3.85 milyon avro ödedi. Aracını da 6 ay sonra kasım ayıda teslim aldı.

Kalman, Pagani UK Ltd’in Londra’daki Park Royal bayisine Yüksek Mahkeme’de dava açtı. Dava konusu Birleşik Krallık orijinal belgeleri olmadan aracın İsviçre’de tescil edilmemesi ve bu nedenle de kullanılamaması. Kalman, “Ya orijinal belgelerini verin, ya da paramı faiziyle iade edin” diyor.

Bakalım İsviçre’de yaşayan zengin Türk bu davadan nasıl çıkacak?

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.