Nevzat Kaya: “20 Hongqi servisi açacağız, montaj tesis kurabiliriz”

Çinli lüks araç markası Hongqi, Türkiye'de 20 servis açarak, satışlarına devam edeceğini açıkladı.

2023 yılının son günlerinde özellikle Çin’den gelen elektrikli otomobillerin önünü kesen düzenlemeye uyacağını açıklayan ilk marka Hongqi distribütörü D ve D Motorlu Araçlar AŞ oldu. D ve D Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya, perşembe akyamı gönderdiği bir açıklamaya ile yeni yol haritalarını duyurdu.

Çinli lüks marka Türkiye’ye geldi, fiyatı dudak uçuklattı haberini linke tıklayarak okuyabilirsiniz.

Hongqi SUV Yeniköy Motors ile Türkiye'de
Hongqi E-HS9 içinde tüm teknolojik özellikleri barındıran elektrikli bir SUV

 

Yeniköy Motors kurucusu ve Aston Martin’in Türkiye Distribütörü D ve D Motorlu Araçlar AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya, perşembe günü temsilciliğini üstlendikleri yeni marka Çinli Hongqi’nin 2024 yol haritasını duyurdu. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“FÇinli FAW Grup markalarından Hongqi’nin Türkiye Distribütörü olarak biz de 2023 yılında kendi büyüme stratejilerimiz kapsamında yolumuza önemli bir kilometre taşı daha eklemiş olduk. Hongqi  hem benzinli hem de elektrikli modelleri olan bir markadır. Biz elektrikli SUV Hongqi E-HS9 ile Türkiye pazarına girmeyi uygun gördük. Bu dönemde yıllardır müşteri ilişkilerimizi başarılı şekilde yönettiğimiz satış ofislerimiz, İstanbul merkez servisimiz ve 7 bölgede uzun süredir bulunan anlaşmalı 20 yetkili servisimiz ile hizmet etmeye devam ediyoruz. Şu an Hongqi için İstanbul dışında Ankara, Gaziantep, Bursa, İzmir, Antalya, Malatya ve Trabzon’dan gelen talebe daha hızlı cevap verebilmek için, çok sayıdaki bayilik başvurularını değerlendiriyoruz.

20 servis açacak, benzinli model getirecek

Mevcut talebi Ticaret Bakanlığı’nın yayınladığı “Bazı Elektrikli Araçların İthaline İlişkin Tebliğ” yönetmeliğine uygun olarak değerlendirmek adına 7 bölgede kendi kuracağımız 20 servis istasyonu ağı üzerinde detaylı çalışmalar yapıyoruz. Diğer yandan da yakın vadede pazar beğenisine sunacağımız benzinli motora sahip diğer modeller ile ilgili de homologasyon çalışmalarımız devam ediyor.

“Yatırım listesine Türkiye de girdi”

Kaya’nın açıklamasının dikkat çekici bir başka yanı ise Türkiye’nin Çinli markanın Avrupa pazarı için yapacağı üretime dönük yatırım listesine Türkiye’nin de eklendiği kısmı oldu.

“Ayrıca Türkiye’de bir üretim tesisi kurmak ile ilgili de ciddi fizibilite çalışmamız, FAW Grubu ve Hongqi yönetiminin Avrupa çevresinde bir fabrika kurma istekleri doğrultusunda yapıldı. Romanya, Polonya ve Macaristan’ın yanında Türkiye’yi de aday ülkeler arasına sokabildik. Bu yatırımı, ülkemize kazandırmak için marka yetkilileri ile görüşmelerimiz devam ediyor. İlk etapta bir montaj fabrikası ile yola çıkmak konusunda önemli kanaatleri de oluşturmuş durumdayız. Ülke sanayimiz için de çok olumlu sonuçları olacak bu önemli adımda tüm paydaşların tam desteğine de sahibiz.

Bu anlamda gerek distribütör olarak D ve D Motorlu Taşıtlar, gerekse de Hongqi markası, Türkiye yollarında olmaya devam edecek.

Şu anda da D ve D Motorlu Taşıtlar A.Ş olarak Türkiye sınırlarında, yetkili distribütörü olduğumuz Hongqi markası ile araç satışımız ve araç ithalatımız aksamadan devam ediyor. Elektrikli araçlara yönelik oluşturulan yeni regülasyona bağlı ve uyumlu olarak çağrı merkezi, temsilci ve ülkemizin 7 bölgesinde TSE onaylı 20 servis için çalışmalarımızı kesintisiz sürdürüyoruz.

Hongqi Türkiye-D ve D Motorlu Araçlar AŞ”

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.