29 yeni model geliyor

Opel yeni Astra’nın dünya lansmanı 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda gerçekleşti. Monza konseptinin rol model alınarak geliştirildiği yeni Astra’nın lansmanına Opel CEO’su Dr. Karl-Thomas Neumann ve General Motors CEO’su Mary Barra da katıldı.

Astra Galaxy’deki resmi basın konferansında, Opel CEO’su Dr. Karl-Thomas Neumann “Tasarımı, teknolojileri, zengin donanımı ve verimli motorlarıyla Yeni Opel Astra modelimizi, kompakt sınıfın geleceği olarak tanımlıyoruz. Daha hafif, daha tutumlu ve daha konforlu yapısıyla kompakt sınıfa yeni standartlar getiriyor. 5-kapılı Astra’dan sonra Astra Sports Tourer henüz resmi olarak piyasaya sunulmamasına rağmen 30 bin sipariş aldı” dedi.

Önceki nesline göre 200 kilogram daha hafif olan Astra’nın kompakt dış görünüşü, atletik tasarımı ve dijital bağlanabilirliğe sahip geniş iç mekanı dikkat çekiyor.

Yeni Astra’da akıllı, parlama yapmayan IntelliLux LED matris aydınlatma sistemi bulunuyor.

Lansmanda konuşan bir diğer CEO Mary Barra ise 2016-2020 yılları arasında 1 elektrikli otomobil ve Insignia modeliyle birlikte ikinci amiral gemisi dahil olmak üzere pazarlara 29 yeni model sunacaklarını belirtti.

Opel’in yeni SUV’u markanın Rüsselsheim’daki fabrikasında üretilecek. Opel, Avrupa pazarındaki en büyük ikinci otomobil üreticisi olma yolundaki hedefine daha sıkı sarılacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.