59 bini 9 ayda sattı, yeni hedefi 75 bine koydu

İyimser markalardan Peugot, 2024 yılına da iyimser bakıyor. Sektörde dile getirilmeye başlanan yüzde 35’lik düşüş öngörülerine karşın, marka genel müdürü Gülin Reyhanoğlu,” 2024 1 milyonluk bir pazar olur” görüşünde.

Türkiye otomobil ve hafif ticari araç pazarının 2023 yılını 1 milyon 150 bin adetlerde kapatacağını tahmin ettiklerini ifade eden Reyhanoğlu, bu tabloda Peugeot olarak 59 bin adeti yakaladıklarını ve hedef revizyonuna gittiklerini dile getirdi. “Eylül ayı itibarıyla şu anda aslında sene başında yıllık hedef olarak açıkladığımız hedefi geçmiş, tüm zamanların Peugeot Türkiye için rekorunu kırmış durumdayız.” diyor Genel Müdür.

Türkiye’de Peugeot markasının bir yılda sattığı en fazla araç rekorunu kırdıklarını dilge getiren Reyhanoğlu, “Pazarda bugüne kadar erişemediğimiz kadar yüksek bir pazar payına ulaştık. Pazar elbette büyüdü ama biz pazarın büyümesine göre çok daha fazla büyüdük. Pazar yüzde 65 büyümüş iken biz Peugeot Türkiye olarak yüzde 180’in üzerinde büyüdük.” diyerek, çalışmalarının karşılığını aldıklarını anlattı.

Peugeot CEO’su Linda Jakson kasımda yine Türkiye’de. Kendisini ülke Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu konuk edecek.

Yeni hedeflerinin 75 bn adetlere çıktığını, bunun da yüzde 6,5’luk pazar payına denk geldiğini söyleyen Reyhanoğlu, satışlarının yüzde 25’inin ticari araçlardan geldiğini açıkladı.

Türkiye Peugeot’nun 5. büyük pazarı oldu

Bu yılki satışları ile Peugeot dünyasında ilk 5 ülke pazarı basamağına yükseldiklerini açıklayan Genel Müdür Reyhanoğlu, “Geçen yıl 130 ülkeli Peugeot dünyasında 7. idik. İlk 9 aydaki performansımızla global anlamda en çok Peugeot satılan 5. ülke olduk. Şimdi hedefimiz sene sonundaki rekor sonuçlarımızla 5. basamaktan daha da yukarıya tırmanmak.” Türkiye’nin üzerinde markanın Fransa, İtalya, İngiltere, İspanya pazarları bulunuyor.

Elektriklinin payı nedir?

Elektriklide bu sene çok agresif değiliz. Çok az, çok düşük adetlerimiz var, toplamda 200 adet kadar. Yıl sonuna kadar biraz daha artar ama asıl adet zamanı bu sene değil. Elektrikli adetlerini önümüzdeki yılda iddialı bir şekilde söylüyor olacağız. Bu senenin amacı önümüzdeki yıla geçişi planlamak aslında elektrikli modeller için. Seneye toplam satışımızın yüzde 15’inin elektrikli araçlardan oluşmasını hedefliyoruz.

Peugeot CEO’su Linda Jackson kasımda Türkiye’ye gelecek

Peugeot CEO’su Linda Jackson ülkemizi ziyaret edecek. Linda Jackson’ın Kasım ayında gelişiyle birlikte ülkemiz ve Pazar hakkında kendisi birebir bilgilendirilecek. Yeni hedeflere ulaşma yolunda destek istenecek. Kendisi çok yakından takip ediyor Türkiye’deki başarıların, olup bitenin çok farkında.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.