8. Transanatolia için geri sayım başladı

8.yılında “Ride with Anatolia” konsepti ile yola çıkan Transanatolia Rally Raid, Bu sene 04 – 11 Ağustos 2018 tarihleri arasında İzmir’den start alacak. Anadolu’da 19 ilden geçerek Efes Örenyeri’nde sona erecek. Transanatolia Rallisi etapları da belli oldu.

Bu yıl sekizincisi düzenlenecek olan Transanatolia Rally Raid, ülkemizin unutulmaya yüz tutmuş tarihi bir çok bölgesini ziyaret eden parkuruyla dikkat çekiyor.

2850 km’lik uzun ve zorlu macera

Bu uzun ve zorlu rekabet, İzmir Gündoğdu Meydanı’ndan törensel bir start ile başlayacak.

Simav Gölcük Yaylası üzerinden Kütahya’ya doğru ilerleyerek Frig Vadisi, Gerdekkaya, Pessinos ve Gordion Antik Kentleri üzerinden Haymana’ya ulaşacak.

Tuz Gölü üzerinden devam edecek olan rally raid, Güzelyurt Yüksek Kilise, Soğanlı Vadisi ile yoluna devam edecek.

Aladağlar ve Bolkar Dağları üzerinden istikameti Konya Karaman’a çevirip Beyşehir Gölü üzerinden güneye yönelecek.

Köprülü Kanyon, Salda Gölü ve Pamukkale’yi geçtikten sonra Efes Örenyeri’nde 2.850 km’lik parkuru tamamlayarak, bitişe gelinecek.

Transanatolia Rallisi’ne motosikletler de katılabiliyor.

Motosikletten 4×4’e, kamyondan ATV’ye

Motosiklet, 4×4, ATV ve kamyon kategorilerindeki araçların katılabildiği rally raid’de bu yıl İngiltere, İspanya, İtalya, Hollanda ve Türkiyeli sporcular doğaya ve birbirlerine karşı mücadele edecek.

2018 yılında TÜRSAB, İzfaş, Mitsubishi, BF Goodrich, Sport Point Extreme (SPX), KTM, Anlas, MüzeKart ve MuseumPass’in desteklediği Transanatolia 04 Ağustos 2018 Cumartesi günü Gündoğdu Meydanı’ndan start alacak ve 2850 km yol katederek 11 Ağustos 2018 Cumartesi günü Efes Örenyeri’nde sona erecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.