Alfa Romeo’nun yeni yol haritası belli oldu

VW-Golf-GTI

6 milyar dolarlık yatırımla yeniden lüks pazara girmeye çalışacak olan Alfa Romeo’nun 8 modellik yeni model atağının ilk meyvesi kendini gösteriyor.

Sedan otomobil Giulia’yı tanıtacak olan Alfa Romeo, 2017 yılına kadar 2 yeni modelini daha görücüye çıkaracak. Özellikle BMW, Audi ve Mercedes gibi Alman lükslerini hedef alan Alfa Romeo ailesine ilerleyen yıllarda 5 yeni model daha katılacak.

2015 yılının başında Fiat CEO’su Sergio Marchionne tarafından açıklanan plan şu şekilde hayata geçirilecek:

BMW 3 Serisi ve Audi A4 ile rekabete girecek Giulia’yı Proje 961 ismiyle anılan daha büyük bir sedan otomobil takip edecek. Yeni model atağının ilerleyen adımlarında 2 yeni SUV da yerini alacak. Coupe olacağı tahmin edilen bir orta ölçekli otomobil ailenin 5’inci modeli olarak karşımıza çıkacak. İki kişilik roadster otomobilin ardından iki yeni kompakt otomobille birlikte 8 modellik zincir tamamlanacak.

Önceki İçerikLe Mans birincisinin yakıt kamesi
Sonraki İçerikTOFAŞ yeniden duracak mı?
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz