Anadolu Savunma Seyit ile sahneye çıkıyor

Anadolu Isuzu yeni markası Anadolu Savunma Seyit’in tanıtımını gerçekleştirecek. IDEF 2019 fuarında Anadolu Savunma; 8×8 tank taşıyıcı araç, 8×8 taktik tekerlekli araç ve 4×4 taktik tekerlekli askeri ağır kamyon modellerini sergileyecek. Anadolu Isuzu’nun alt yapısını sağladığı 8×8 kurtarıcı araç da MPG standında yer alacak.

Anadolu Isuzu askeri araçlarıyla sadece yurt içinde değil yurt dışında da pazar payı elde etmeyi hedefliyor. Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, savunma sanayiine yönelik yeni ürün ailesi ile ilgili; “Zırhlı pick-up ve zırhlı midibüs üretimlerimizle yıllardır hizmet verdiğimiz savunma sektörüne; şimdi Anadolu Savunma markası altında Seyit ürün ailesine ait araçlarımızı sunuyoruz. Ar-Ge merkezimizde yürüttüğümüz çalışmalarla ortaya; yüksek performanslı, güvenilir, idamesi kolay ve maliyet-etkin bir ürün ailesi koyduk.”

Midibüs, otobüs ve kamyon modellerini, başta Batı Avrupa olmak üzere; Avrupa, Kuzey Afrika ve Türkiye Cumhuriyetleri’nde 30’dan fazla ülkeye ihraç eden Anadolu Isuzu; bu ülkelerde servis ve satış sonrası hizmet yapılanması da gerçekleştiriyor. Bu yapılanmaya savunma sanayi ürünleri de eklenecek.

Çek Tatra ile ortak

İsmini Çanakkale Zaferi’nin kahramanlarından biri olan Seyit Onbaşı’dan alan Seyit Askeri Kamyon Ürün Ailesi; Anadolu Savunma ile Çek Tatra grubu arasındaki ortaklık sonucunda gün yüzüne çıktı. Altyapıda Tatra’dan destek alınan araçların başta zırhlı kabin olmak üzere tasarımları ise tamamen Türk mühendisleri tarafından; Anadolu Isuzu Ar-Ge Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Ağır koşullar altında ve zor coğrafi şartlarda çalışmaya oldukça uygun bir şekilde tasarlanan Seyit serisi araçlar, 8×8’den başlayarak 20×20’ye kadar farklı konfigürasyonlarda ve farklı motor seçenekleriyle üretilebiliyor.

70 ton çekme kapasitesi

Tüm arazi şartlarında 8×8 çekiş sistemiyle gidebilen Seyit 8×8 Tank Taşıyıcı Araç, 70.000 kg’lık çekme kapasitesiyle öne çıkıyor. %30’un üzerinde eğimde dahi tırmanma yeteneğine sahip olan 8×8 tank taşıyıcı araç, azami 80 km/sa hıza ulaşabiliyor.

Cummins X15 99EPA 600 motora sahip olan Seyit 8×8 Tank Taşıyıcı Araç, 14,9 lt’lik motor hacmi ile 600 bg güç ve azami 2.779 Nm tork üretebiliyor. 1.100 mm derinliğindeki sudan rahatlıkla geçebilen Seyit 8×8 tank taşıyıcı araç, 800 km menzile sahip.

Anadolu Isuzu Ar-Ge mühendisleri tarafından yapılan tank taşıyıcı aracın tasarımı, opsiyonel olarak zırhlı da üretilebilen kabini, Stanag 4569 Seviye 2 ve Seviye 3 Balistik Koruma sunabiliyor. Seyit 8×8 Tank Taşıyıcı Araç, başta Türk Silahlı Kuvvetleri olmak üzere, modern orduların ihtiyaçlarına cevap verebilecek özellikleri bünyesinde barındıran, sınıfındaki tek yerli üretim araç olarak dikkat çekiyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.