BajaTroia’nın galibi Intercity Park ekibi oldu

26 ve 29 ekim tarihlerinde Çanakkalenin geçilemeyen dağlarından 4 çekerler geçti.

33 otomobil ve 25 motosiklet ekibinin yer aldığı bu zorlu yarışta İtalyan, Yunan ve İsrailli ekipler de vardı.

İSOFF tarafından organizasyonu yapılan bu yarış için haftalar öncesinden 800 km’lik dağ yolları ve parkurların çalışması yapılarak, son haline kavuşması sağlanmıştı.

27 Ekim akşamı Çanakkale merkezde oluşturulan özel seyirci etabında izleyicilerin yakından görmesini sağlayan yarış ile ilk günü bitiren ekipler, geceyi hasar gören araçlarını tamir ederek geçirdiler.

Burada motorsporları dayanışmasının diğer tüm spor dallarına örnek olacak bir çok detayına şahit olduk.

İsrail’den gelen 3 kişilik ekibin kırılan ön camı ile yarışa devam etmek zorunda kalacağını gören organizasyon sorumluları konuya müdahale ettiler.

Gece yarısında bir camcı bulup bu özel araç için uygun bir cam kestirip, yapıştırıp, yola devam etmelerini sağladılar.

Bir çok kazanın yaşandığı yarışta 8. etapta kaza yapıp yolu kapatan bir aracın kaldırılamaması sebebi ile etabın iptal edilmesi ile bir sonraki etaptan yarış devam etti.

İki gözetmeni ıslanmaktan aldık

Küçük aksaklıkların yaşanabildiği bu büyük organizasyonda, ilginç bir olay da biz basın mensuplarının başına geldi.  Etap tamamlandıktan sonra dağ yollarında, sağanak yağmur altında unutulan 2 gözetmen arkadaşı, şans eseri olarak oradan geçmekte olan biz basın mensupları gördük. Bu tesadüfi kurtarma operasyonumuz günün ilginç olayları arasında yerini aldı.

Yollarını gps ile buldular

Ekiplerin gidecekleri yolları daha önceden görme ve kontrol etme şansı olmadığı için, GPS yardımı ile yönlerini bulmak zorunda kaldıkları bu çok kırıcı  ve zorlu yarışı yine Çanakkale merkezinde son buldu.

Yarış İntercity Park ekibinden Ahmet Ünlü ve Semih Noyan zafere ulaşarak 1. oldular.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.