Cenevre’den İstanbul’a

Başarılı Continental GT V8’i temel alan yeni GT V8 S, 4 litrelik çift turbo V8 motor sayesinde 528 beygir güç ve 680 Nm tork üretiyor. 0-100 km/s hızlanmasını 4.5 saniyede tamamlayan otomobil, 309 km/s maksimum ulaşabiliyor.

Bentley Continental GT, ikonik Grand Tourer’in yol aracı olarak varlığını belirginleştirmeyi amaçlayan yeni dış tasarım özellikleri eklenerek yenilendi. Yeni ön tampon ile birlikte daha küçük olan radyatör muhafazası ve yeni daha vurgulu çamurluklar, otomobilin önüne daha iddialı ve güvenli bir görünüm veriyor. Çamurluklarda bulunan yeni hava girişi, zarif metalik “B” süslemesiyle birlikte, ön tekerlek kavislerinin üzerinde geriye doğru akan Bentley’in ünlü “güç hattını” vurgulayıp zenginleştiriyor. V8 S’in yeni parlak krom çamurluk rozetleri artık GT Speed’de kullanılan rozetlerle aynı. Son olarak yeni bir 21 inç beş kollu ve yönlü spor jant da V8 S için tercih edilebilecek tasarımlar arasına katılıyor. Üç yeni boya rengi olan Marlin (zengin bir metalik mavi), Camel (yumuşak bir altın rengi) ve Jetstream (açık, parlak bir metalik mavi) GT’nin ikonik siluetini daha da güçlendiriyor.

Continental GT’nin kabini; Bentley’in Crewe, İngiltere’deki atölyelerde el emeği ile üretilen yumuşak dokunuşlu deriler, ahşap kaplamalar, cilalı metaller ve uzun tüylü halıları ile sağladığı üstün lüks ile ünlü. ‘S’ modelinin kabini, renk ve tonun duyulara daha cazip geldiği, Bentley lüksünün bütünüyle modern bir yorumunu sunuyor. Bir dizi çarpıcı iki tonlu iç mekân ile temin edilen modeller için müşteriler on yedi renkten oluşan eksiksiz yelpazeden de seçim yapabiliyor. Tüm Continental modellerinde olduğu gibi ‘S’ modelinde de 30GB’lik sabit disk ile tamamlanan, otomobilin navigasyon, audio ve telefon sistemlerinin yanı sıra havalı süspansiyonun sürüş ve konfor ayarlarını gösteren 8 inç dokunmatik ekranı içeren gelişmiş bilgi-eğlence teknolojisini standart olarak barındırıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.