Chery Türkiye 3 modelle satışta, SUV’ların fiyatları açıklandı

Chery Turkiye Başkanı Si ve Başkan Yardımcısı Ahu Turan, Tiggo modelini tanıttı

Dünyaya açılım politikasının önemli bir adımı olarak Türkiye operasyonunu da günceleyen Çinli Chery, ilk modellerini satışa çıkardı, fiyatlarını açıkladı. Chery Türkiye 3 modelle Türkiye operasyonunda yen9i bir hamle yaptı. Benzinli modellere sahip SUV’ların fiyatları da açıklandı.

Chery SUV modelleri 5 yıl veya 150.000 kilometrelik garanti ile satışa çıktı.

Chery OMODA 5, 3 ayrı donanım paketi ve lansmana özel 810 bin TL’den başlayan anahtar teslim fiyatıyla dikkat çekiyor.

TIGGO 7 PRO ise 3 ayrı donanım paketi ve lansmana özel 825 bin TL’den başlayan anahtar teslim fiyatıyla öne çıkıyor.

Markanın amiral gemisi TIGGO 8 PRO ise 2 ayrı donanım paketi ve lansmana özel 1 milyon 50 bin TL’den başlayan anahtar teslim fiyatıyla iddiasını ortaya koyuyor.

OMODA 5, TIGGO 7 PRO ve TIGGO 8 PRO modellerinde yüksek verimlilik sağlayan 1.6 litrelik turbo benzinli 183 HP’lik motorlar 7 ileri DCT çift kavramalı otomatik şanzımanla sunuluyor.

18 şehirde 25 bayi ile anlaştı

Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan; “2022’de duyurduğumuz Chery’nin Türkiye’deki yeni yapılanması, Türk tüketicisi tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Henüz fiyatlarımızı açıklamadan 20.000’in üzerinde müşterimiz bizimle temasa geçerek araçlarımızla ilgilendi. Bugün ilk etapta 18 ilimizde, 25 yetkili satıcımızla Türkiye’de de müşterilerimizle buluşmaya resmen başlıyoruz. Mart 2023 itibarıyla satışına başladığımız 3 yeni SUV modelimizde hedefimiz, mutlu müşteriler yaratarak daha fazla tercih edilmek ve Chery’nin güvenilir, konforlu, teknolojik ürünler sunduğunu göstermektir” dedi.

Türkiye’nin en çok satılan SUV sedan ve HB modelleri

Rusya Volkswagen’in varlıklarını dondurdu

Önceki İçerikDeprem bölgesinde anahtar sıkıntısı
Sonraki İçerikAvrupalı Ford Explorer elektrikli olarak yola çıkıyor
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz