Çocuklar bu otomobillerleri Toyota için çizdi

Toyota tarafından düzenlenen ve dünyanın 5 kıtasından binlerce çocuğun katıldığı uluslararası “Hayalimdeki Araba Resim Yarışması” nın Türkiye seçmelerinde dereceye girenler belli oldu. Türkiye’nin altıncı kez yer aldığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın desteği ile 15 Aralık 2017-23 Şubat 2018 tarihleri arasında düzenlenen yarışmaya, 53 şehirden 9 bin 54 çocuk katıldı, otomobillerin gelecekte nasıl olacağını hayal ederek resme dönüştürdü.
Beril Durmaz-İzmir (7 yaş altı)
Jüri değerlendirmesi sonucunda 7 yaş altı kategorisinde Rize’den Ezgi Nil Dilber, 8-11 yaş kategorisinde Samsun’dan Çağın Akay Yazıcı ve 12-15 yaş kategorisinde de Çanakkale’den İrem Yüksel birincilik kazandı. Dereceye girenler Tokyo’da yapılacak dünya yarışmasında Türkiye’yi temsil edecekler.
Ezgi Nil Dilber- (7 yaş altı)
Hayalimdeki Araba Resim Yarışması için gelen resim çalışmalarından, katılım koşullarına uygun olanlar, Prof. Dr. Aydın Ayan Başkanlığı’nda, Prof. Dr. Zahit Büyükişliyen Prof. Dr. Gülveli Kaya, Doç. Dr. Mustafa Orkun Müftüoğlu, Yrd. Doç. Dr. Burcu Ayan Ergen, Doç. Dr. Evren Karayel Gökkaya ve Arş. Gör. Mehmet Göktepe’den oluşan jüri tarafından değerlendirildi.
Defne Altan
Hayalimdeki Araba Resim Yarışması’nın Türkiye ayağında dereceye girenler, birbirinden değerli hediyeler de kazandı. 7 yaş altı kategorisinde birinci olan çalışma PlayStation 4, ikinciye PlayStation El Oyun Konsolu (PS vİSTA), üçüncüye fotoğraf makinesi ve resim seti hediye edildi. 8-11 yaş kategorisinde birinciye Apple i-Pad (9.7 inç ekran), ikinciye i-Pod Touch 32 GB, üçüncüye fotoğraf makinesi ve resim seti; 12-15 yaş kategorisinde birinciye Apple i-Phone 7 Plus, ikinciye Samsung S7, üçüncüye fotoğraf makinesi hediye edildi.
Beril Durmaz-İzmir (7 yaş altı)
Her üç kategoride ilk üç dereceyi kazanan toplam 9 finalistin eserlerinin Türkiye adına yarışacağı dünya yarışması, 5 kıtadan gelecek seçilmiş resimlerin katılımıyla Japonya’da düzenlenecek. Yarışma sonucunda birinci, ikinci, üçüncü ve onur dereceleri belirlenirken, Bronz, Gümüş, Altın ve bunların arasından da Başkan Toyoda Özel Ödülü kazanacaklar.
Defne Altan
Hayalimdeki Araba Resim Yarışması” Jüri değerlendirmesi sonucunda yaş kategorilerinde yer alan 9 isim Japonya’da Başkan Toyoda Özel Ödülü’ne ulaşmak için yarışacak
İrem Yüksel

7 Yaş Altı Kategorisi: 1. Ezgi Nil Dilber(Rize) 2. Beril Durmaz(İzmir) 3. Nil Avcıkurt(Antalya)

Ecrin Nisa Sivrikaya
8-11 Yaş Kategorisi: 1. Çağın Akay Yazıcı(Samsun) 2. Taylan Örs(Konya) 3. Eray Erbil(Konya) ve Ecrin Nisa Sivrikaya(Trabzon)
Taylan Örs- (8-11 yaş)

 

12-15 Yaş Kategorisi: 1. İrem Yüksel(Çanakkale) 2. Defne Altan(Isparta) 3. İdil Erdem(İstanbul)
İdil Erdem
Nil Avcukurt- (7 yaş altı)
Leave A Reply

Your email address will not be published.