“Das Auto” değişiyor

Volkswagen’in patlayan emisyon skandalı şirketin halkla ilişkiler bölümünü derinden etkiledi. Alman devi çareyi uzun zamandır küresel reklam sloganı olan “Das Auto”u değiştirmekte buldu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Volkswagen sözcüsü ‘Das Auto’nun tam anlamıyla rafa kaldırılmadığını ancak VW’nin reklam kampanyalarında artık kullanılmayacağını belirtti.

Henüz belirsiz olan yeni slogan tüm dünyaya kademeli bir şekilde yayılacak.

Eylül ayında Amerikalı yetkililerin açığa çıkardığı emisyon testi skandalı sonrasında çok savunmacı davranan Alman otomobil üreticisi haftalarca skandal ile ilgili çok az bilgi vermeyi tercih etmişti.

Volkswagen’den çözüm açıklaması

Yeni kampanya ile ilgili geçtiğimiz hafta 2.000 grup yöneticisiyle kapalı kapı görüşmesi yapıldı ve VW’nin kaybettiği ününü geri kazanmaya odaklanması gerektiğine karar verildi.

8 yıl önce eski CEO Martin Winterkorn döneminde karar verilen ve “Araba” anlamına gelen “Das Auto” sloganın en büyük avantajı basitliğiydi.

Önceki İçerikÜretimi durduruyor
Sonraki İçerikDireksiyonda yüzümüzü güldüren anlar
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz