Dördüncü nesil yeni Hyundai Tucson lansman öncesi boy gösterdi

Kona modelinin N Line donanım paketiyle geleceğinin müjdesini veren Hyundai, Tucson’un tamamen yenilenmiş halinden ilk çizimleri paylaştı. Dördüncü nesil yeni Hyundai Tucson, 15 Eylül’de yapılacak online dünya lansmanıyla tüm otomobil severlere tanıtılacak.

Yepyeni bir tasarım, oldukça geniş ve estetik bir iç mekan ve daha teknolojik özelliklerle satışa sunulacak olan Yeni Hyundai Tucson, markanın Parametrik Dizayn felsefesine sadık kalarak hazırlandı.

Hyundai imzalı yeni teknoloji ürünü parametrik gizli far sistemi sayesinde, Yeni Tucson ile segmentinde ilkleri başlatıyor. Hyundai’nin yükselişi açısından önemli bir kilometre taşı olan Tucson, özellikle gelişmiş ve üst düzey sürüş deneyimleri ile kullanıcısına sadık bir model olmayı hedefliyor.

Tucson’un sıra dışı hatları, markanın yeni “Parametrik Dinamik” tasarım felsefesi ile hazırlandı. İkili kokpit tasarımı ise yüksek teknolojili ve üst düzey konforlu bir kullanıcı deneyimi sunacak.

İlk olarak Yeni Elantra’da tanıtılan ‘Sensuous Sportiness – Duygusal Sportiflik’ tasarım kimliği, Tucson’un üst düzey ‘Parametrik Dinamikler’ tasarım temasına da duygusal bir şekilde geçiş yapıyor.

Kabartmalı yapısı ile mücevher benzeri ızgaraya sahip olan dördüncü nesil yeni Hyundai Tucson modelinin gövdesi önceki nesillere göre daha büyük ve daha geniş. Eskisinden daha uzun bir motor kaputuyla gelen otomobil, yan taraftan bakıldığında geleneksel SUV’lerin aksine coupe formatıyla dikkat çekiyor.

Uzatılmış dingil mesafesiyle daha kısa ön ve arka teker çıkıntıları olan otomobilin yan tarafında köşeli ve sert geçişli hatlar bulunuyor. Böylelikle otomobilin daha iri ve daha cüsseli görünmesi sağlanıyor.

Premium bir görüntü sunabilen aracın eskisinden çok daha sert bir mizacı olduğu net bir şekilde ortada. Ayrıca, yine parametrik tasarımın Tucson’a katmış olduğu bir diğer avantaj ise hareketsizken bile akıcıymış gibi durması.

Yeni nesil jant tasarımıyla duruşunu pekiştiren Hyundai Tucson, geniş iç mekanıyla da son yılların en iddialı SUV modellerinden biri olmaya aday gibi görünüyor.

İç mekanda sıklıkla uzay teknolojisi ve bilgiden bahseden Hyundai mühendisleri; Dördüncü nesil yeni Hyundai Tucson içerisinde daha alçak bir dijital gösterge ekranına ve ikili kokpit tasarımına yer veriyor.

Sürücü ve yolcu, araç içerisinde birbirinden tamamen ayrı bir şekilde konfor özelliklerinden yararlanabiliyor. Birinci sınıf malzemeler kullanılarak hazırlanan kokpitte her şey yerli yerinde ve bu haliyle üst sınıf bir model izlenimi uyandırıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.