Drift efsanelerinden Ken Block’un son dansı!

Ocak ayının başında hayata veda eden drift efsanesi Ken Block'un Audi S1 Hoonitron ile gerçekleştirdiği 'Electrikhana' videolarının ikincisi yayınlandı.

Ken Block’un 55 yaşında hayatını kaybettiği kar motosikleti kazasından sadece birkaç hafta önce çekilen ‘Electrikhana 2’ isimli video, Audi S1 Hoonitron ile Kasım 2022’de çekildi. Amerikalı efsaneye saygı duruşu niteliğindeki videoda Block’un Kasım ayında Meksika’da gerçekleştirdiği performans yer alıyor.

Audi Sport tarafından Ken Block için özel olarak tek seferlik olarak geliştirilen tamamen elektrikli prototip, iki elektrikli motora, dört tekerlekten çekişe, toplam 500 kW güce, karbon fiber şasiye sahip. Audi S1 Hoonitron aynı zamanda, motor sporları otoritesi FIA’nın güvenlik standartlarına da uygun. Ağustos 2022’de ilk Electrikhana bölümünün çekilmesinin ardından, S1 Hoonitron Ken Block ile yakın işbirliği içinde daha da geliştirildi. Buna ağırlığın azaltılması, sürülebilirliği artırılması ve vites değişimlerinin simüle edilmesi gibi çalışmalar da dahil edildi.

Dünya çapında 100 milyondan fazla kişiye ulaşan ilk bölümde Ken Block, Audi S1 Hoonitron ile Las Vegas’ta drift yapmıştı. Electrikhana 2’nin çekimleri ise Mexico City’de yapıldı. Metropol bölgesinde yaşayan 22 milyon nüfusuyla dünyanın en büyük şehirlerinden biri olan Meksika’nın başkenti, Ken Block’un şirketi Hoonigan’a ve ekibine modern havaalanından spiral şeklindeki bir otoparka kadar büyüleyici mekanlar sundu.

Ken Block, Audi Sport mühendisleriyle birlikte Electrikhana 2 için yalnızca elektrikli bir aracın sunabileceği bir özellik geliştirdi: Filmin bir sahnesinde, ön ve arka akslar zıt yönlerde çekiş yaparak Audi S1 Hoonitron’un durur haldeyken büyük beyaz bir bulutun içinde kayboluyor. Tamamen unutulmaz drift sanatçısının ve hayran kitlesinin zevkine uygun bir sahne olarak karşımıza çıkıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.