Drift kralı, elektrikli Ioniq 5 N ile pist tozu alacak

650 beygir gücündeki elektrikli Hyundai Ioniq 5 N, usta ellere teslim oluyor. Drift kralı olarak bilinen Keiichi Tsuchiya, World Time Attack Challenge’da elektrikli araçla pistin tozunu alacak.

Driftin bir motorsporu olarak ünlenmesinde büyük rolü olan Japon sürücü Keiichi Tsuchiya, 1 ve 2 Eylül tarihleri arasında Sydney Motorsport Park’ta düzenlenecek olan World Time Attack Challenge (WTAC) etkinliğinde Koreli elektrikli otomobili test edecek.

Hyundai Ioniq 5 N

650 beygirlik elektrikli canavar Hyundai Ioniq 5 N hakkında daha fazla bilgiye buradan ulaşabilirsiniz

Drift Kralı Tsuchiya, birçok otomobili kullandı, yeni silahı ise Ioniq 5 N olacak. Ioniq 5 N, Tsuchiya tarafından sıklıkla kullanılan Toyota AE86‘lardan radikal bir şekilde farklı. Ancak Ioniq 5 N, özellikle drift stiline uygun N Drift Optimiser özelliğiyle, optimum drift açısını korumak üzere tasarlanmış.

Ioniq 5 N, NGB işlevini kullanarak 0’dan 100 km/s hıza 3,4 saniyede çıkabiliyor ve azami hızı 260 km/s ile bir elektrikli otomobile göre oldukça yüksek. İki elektrik motoru, gücünü 84 kWh’lik bir bataryadan alıyor. Bu batarya, Hyundai’nin elektrikli bir modelde sunduğu en yüksek kapasiteli batarya.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.