Duster, Saffet Abi ile parkura indi

Motorsporlarının önemli ismi, NTV programcısı Saffet Üçüncü, Dacia markasıyla elele verdi. Yaz sıcağının zorlu bir parkurunda dayanıklılıklarını sergiliyor.

Saffet Abi, herhangi bir özel işlemden geçmemiş, standart bir Dacia Duster ile Transanatolia parkurunu geçiyor.

Bu sayede Duster, şehir içi konfor ve erişilebilirliğinin yanı sıra zor arazi şartlarında da dayanıklılığı ve performansıyla gücünü bir kez daha kanıtlamak istiyor.

Transanatolia’da Saffet Üçüncü’ye Renault Mais İletişim Direktörü Umut Canpolat co-pilot olarak eşlik ediyor.

Son beş yıldır Anadolu’nun güzellikleri arasında devam eden Transanatolia Rally Raid macerası, altıncı yılında, parkurun değişmesi, teknik, güvenlik donanımın artması, uluslararası yayın kuruluşlarının dahil olması, dünyanın en zorlu rallisi Dakar katılımcılarının artması ile heyecanı başka bir boyuta taşıdı.

Ankara’dan start alıp Tuz Gölü, Kapadokya, Sivas, Erzincan, Erzurum, Kars, Giresun, Tokat ve Yozgat’tan geçerek, yine Ankara’da sona erecek olan 6. Transanatolia Rally Raid, toplam 3 bin 170 km’lik parkuruyla dünyanın en uzun ve zor ralli raid’lerinden biri oluyor.

Bu zorlu parkura çıkan Dacia Duster 2010 yılında lanse edildi. Günümüze kadar tüm dünyada 750 binden fazla (Renault Duster ile birlikte 1,5 milyondan fazla) müşteriyle buluştu.

Türkiye’de ise Duster, müşterilerin en çok tercih ettiği dizel SUV modeli.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.