Ekol Lojistik’e 150 Actros’luk Mercedes filosu

Kötü giden ticari araç pazarında Mercedes’ten yılın ikinci yarısında büyük hamle. Ekol Lojistik yurtdışı taşımacılıkta kullanacağı 150 aracı Mercedes markasından seçti.

1990 yılında kurulan, taşımacılık, kontrat lojistiği, dış ticaret, gümrük ve tedarik zinciri yönetimi alanında 16 ülkede faaliyet gösteren Ekol Lojistik’e 150 adet Mercedes-Benz Actros 1845 LSnRL uzun yol nakliye aracı satışı gerçekleşti.

Teslimat törenine Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün, Kamyon Filo Satış Grup Müdürü Haluk Burçin Akı, Satış Operasyonları Grup Müdürü Tolga Bilgisu, Mercedes-Benz Finansal Hizmetler Satış ve Pazarlama Direktörü Gökmen Onbulak, Ticari Araçlar Kredi Satış Müdürü Kıvanç Sanrı, Mercedes-Benz Yetkili Bayii Gülsoy Otomotiv Yönetim
Kurulu Üyesi İsmet Emre Gülsoy, Gülsoy Otomotiv Anadolu Şube Genel Müdürü Serkan Açar ve Kamyon Satış Müdürü Murat Yerli, Ekol Lojistik Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Musul ve Satınalma ve Yatırımlar Genel Müdürü Levent Demir katıldılar.

BMT Başkanı Süre Sülün, 150 Actros teslimine katıldı.

Mercedes kamyonların tamamı Türkiye üretimi

Tamamı Mercedes-Benz Türk Aksaray Kamyon Fabrikası üretimi olan araçların öne çıkan özelliklerine vurgu yapan Mercedes-Benz Türk İcra Kurulu Başkanı Süer Sülün konuşmasında:

“Actros araçlarımızı 1986 yılında Anadolu’nun bağrında, Aksaray’da kurduğumuz Kamyon Fabrikamızda global Mercedes-Benz standartlarında 2010 yılından beri yerli olarak hem yurtiçi pazarı hem de yurtdışı pazarı için üretiyoruz. ” dedi.

Bakım aralıkları 120 bin km

Mercedes-Benz Yetkili Bayii Gülsoy Otomotiv Yönetim Kurulu Üyesi İsmet Emre Gülsoy ise törende yaptığı konuşmada; “Gülsoy Otomotiv olarak, 150 adet aracın satışının gerçekleşmesinde katkımız olduğu için gururluyuz. Ekol Lojistik’i buluşturduğumuz Mercedes-Benz Actros 1845 LSnRL araçlarımız sahip olduğu Euro 6 motor ve bununla uyumlu şanzıman ile aksıyla önemli ölçüde yakıt tasarrufu sağlarken, hem yol performansı hem de 120 km’ye çıkan bakım aralıkları ve % 20 oranında düşen bakım maliyeti avantajları ile ticari performansıyla öne çıkıyor. Tüm bunlara ek olarak konfor, güvenlik ve tasarımıyla ağır vasıta kullanıcılarının ihtiyaçlarına yanıt verirken aynı zamanda yüksek ikinci el satış değeri de sunuyor. Ekol Lojistik’e periyodik bakımları, aşıntı parçaları ve uzatılmış garantiyi kapsayan tam paket servis sözleşmesi ile teslim ettiğimiz araçlarının
hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.