Formula 1 Haziran ayında tekrar Türkiye’de

Turkish Grand Prix 2020
Renault-Megane-E-Tech-kaç sattı

Formula 1, 2021 takviminin 7. turunda bir değişikliğe giderek Kanada’da yapılacak yarışları Türkiye Grand Prix’si olarak İstanbul Park pistine aldı. Formula 1 Türkiye yarışları 11-13 Haziran hafta sonu Intercity İstanbul Park’ta yapılacak.

Kanada’da devam eden uluslararası seyahat kısıtlamaları nedeniyle Formula 1’in ülkeye zorunlu 14 günlük karantina olmadan girmesi imkansız hale geldi ve bu da değişikliğe yol açtı.

Formula 1 Türkiye yarışları için geri sayım başladı

2021 yılı takvimi kapsamında Intercity İstanbul Park’a geri dönüyor. Intercity İstanbul Park’ın Formula 1TM yönetimiyle anlaşma gerçekleştirdi. 2020 yılında 9 yıllık aradan sonra Intercity İstanbul Park tarafından tekrar ülkemize kazandırılan organizasyon; Kasım ayında gerçekleşen yarış ile, Formula 1TM’in düzenlediği resmi ankette ‘Yılın En İyi Yarışı’ unvanını kazanmıştı.

Formula 1TM yarışlarının Türkiye’ye geri getirilmesi görevinin T.C. Cumhurbaşkanlığı tarafından Intercity İstanbul Park’a verildiğini; hatırlatan Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak; “Bildiğiniz gibi dünyanın en büyük spor organizasyonlarından biri olan Formula 1TM’i geçtiğimiz yıl ülkemize kazandırmıştık. Formula 1TM yönetimi ve tüm yarışseverler organizasyondan çok memnun kaldılar. Turkish Grand Prix 2020, yılın en iyi Formula 1TM yarışı seçilmişti. 2021 yılı için Formula 1TM yönetimiyle gerçekleştirdiğimiz temaslarımız sonuç verdi ve bu önemli organizasyonu tekrar Türkiye’ye getirdik. Intercity İstanbul Park’taki bu büyük heyecan için çok iyi hazırlanıp, tüm dünyaya İstanbul’u hak ettiği şekilde tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.

Formula 1TM yönetimiyle 2021 yılı için anlaştıklarını belirten Intercity Yönetim Kurulu Başkanı Vural Ak; bu anlaşmanın Türkiye’nin yarış takviminde daimi olarak yer alması için bir anahtar niteliğinde olduğunu söyledi. Ak, “Bu anlaşmayı da geçen sene olduğu gibi Intercity olarak, devletimize yük olmadan, tüm sorumlulukları kendimiz üstlenerek tamamladık. Tüm dünyanın içinde olduğu bu zor dönemde gerçekleştirdiğimiz bu anlaşma, Türkiye için uzun süreli bir sözleşmenin de habercisi niteliğindedir” dedi.

formula 1

Bilet satışlarını pandeminin seyri belirleyecek

Tüm yarışseverlerin merak ettiği konuların başında elbette bilet satışları geliyor. Vural Ak: “Devletimizin aldığı pandemi önlemleri ve çalışmaları sayesinde en kısa sürede biletleri satışa çıkarmayı planlıyoruz. Yarışın gerçekleştirileceği tarihe baktığımızda, yarış için ülkemizi ziyaret edecek yabancı misafirlerin turizme de katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Sadece yarış ekiplerinin bile ekonomimize milyonlarca dolarlık katkı sağladığı Formula 1TM organizasyonu; yabancı izleyicilerin de gelişi ile önemli bir döviz girdisine imkan sağlayacaktır” dedi.

  • Formula 1TM yarışlarına 5 ayrı kıtadan ülkeler ev sahipliği yapıyor.
  • Yıllık yaklaşık 2 milyar izleyicisi bulunuyor.
  • 200 ülkede ve 250’den fazla kanalda yayınlanıyor.
  • Toplam 10 takım yarışlarda mücadele ediyor.
  • Intercity İstanbul Park 2021 takviminin 7’nci yarışı olacak.
Önceki İçerikAğır Ticari Araçlar Derneği TAİD’in yeni başkanı Ömer Bursalıoğlu oldu
Sonraki İçerikToyota, en düşük emisyonlara sahip marka oldu
26 yıldır otomotiv yazıyor, TV ve radyo yayıncılığı yaptı, dijital medya haberciliği, dijital içerik geliştirme, YouTube kanalı devam ediyor! 5 yıl kurumsal iletişim deneyimi var...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz