Giulia bir başka bahara kaldı

Automotive News Europe’un haberine göre, Alfa Romeo markasının canlanmasına katkıda bulunacak önemli modelleri erteleniyor. Ferrari motorunun da kullanıldığı bir versiyonu bulunan Giulia’nın bu yılın sonunda Avrupa’da satışa çıkması bekleniyordu ancak aracın pazara çıkması gelecek yılın ortalarına erteleniyor.

Planlanan SUV modeli ise 2017’den önce satışa çıkmayacak.

Bazı kaynaklara göre ertelemenin sebebi, Alfa’nın araçlardaki sürüş kalitesini ve güvenliğini arttırmak isteyerek kullanıcılarını tatmin etmek istemesi.

Fiat-Chrysler CEO’su Sergiop Marchionne, Çin pazarındaki ekonomik yavaşlamaya rağmen Alfa markasını küresel olarak nasıl genişleteceklerini yeniden incelediklerini açıkladı.

Fiatt-Chrysler, Alfa ruhunu yeniden canlandırmak için 5 milyar euroluk bir yatırımla 8 yeni model geliştireceğini duyurmuştu.

Autonews konuyla ilgili Marchionne’nin markayı ayağa kaldırmak için elinden geleni yaptığını belirtse de hedeflemiş oldukları satışların gerçekleşmesini hayal olarak nitelendiriyor.

Önceki İçerik3 milyar dolar kaybedecek
Sonraki İçerikPirelli’nin kamera arkasında neler yaşandı?
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz