Her Opel’in bir de elektriklisi satılacak

Stellantis çatısı altındaki markalardan Opel, 2024 yılında tüm modellerinin birer elektrikli versiyonunu satışa çıkaracağını açıkladı. 2028 yılında tamamen elektrikli bir otomobil markası olma hedefi için yol haritasını açıklayan marka, kısa süre içinde yeni Crossland modelini elektrikli bir versiyonla tanıtacak.

Markanın elektrikli araç çözümleri olan batarya elektrik, şarj edilebilir hibrit ve hidrojen yakıt hücresi çözümlerine yakında 48V hibritleride dahil olacak.

Crossland elektrik 2024’de çıkıyor

Opel, 2024 elektrikli araç atağını 2024’te çıkacak yeni Crossland ile başlatacak. 2024 Yılında piyasaya sunmaya hazırlandığı yüzde 100 elektrikli yeni Crossland her Opel modelinin elektrikli bir versiyona sahip olmasının da ilk adımı olacak.

Grandland da elektriklenecek

Opel hali hazırda elektrikli araç pazarında Rocks Electric, Combo-e Life, Zafira-e Life, Corsa ve Mokka’nın tamamen elektrikli versiyonları ile şans arıyor. Bu araçlara, siparişe açılan yeni Astra Elektrik de katıldı. Opel elektrikli araç ailesine önümüzdeki yıl kompakt SUV Grandland’ın tamamen elektrikli versiyonu da katılacak.

Opel Vivaro-e Hydrojen yola çıktı

Opel’in geliştirdiği yeni dönem teknolojilerinden biri de hidrojen yakıt hücreli ticari araçlar olacak. Bugün itibarıyla yollarda olan Vivaro-e HYDROGEN’i, 2024’te büyük bir yakıt hücreli ticari araç takip edecek. Bunun dışında 48V hibritler de gelecekte Opel elektrikli ürün gamına dahil olacak.

Başlangıcı ise yeni Opel Corsa yapacak. Yeni araç 74 kW/100 HP ve 100 kW/136 HP’lik motorlar, yeni bir çift kavramalı otomatik şanzımanla yollara çıkacak.

Opel, böylece bu yılın sonuna kadar 15 elektrikli modelli. Şimşek logolu marka, 2028 yılına kadar Avrupa’da tamamen elektrikli bir ürün portföyüne sahip olmayı da taahhüt ediyor.

Önceki İçerikEn pahalı Çinli Voyah Free Türkiye’de ön satışa çıktı
Sonraki İçerikRenault, 2. el otoda RENEW markasıyla büyüyecek
Otoajanda.com haber merkezi, konusunda çok deneyimli ve uzman bir ekip tarafından yönetiliyor. Tüm haberler bu ekibin tecrübeli üyelerince edite edilerek, yayınlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz