Hyundai çıtayı yükseltiyor: Yeni ses sistemine SoundHound imzası

Koreli otomotiv devi otomobillerindeki ses sistemlerini iyileştirmek için yeni dönemde kullanacağı yeni Hyundai ses sistemi ni SoundHound ile ortaklaşa geliştirmek üzere anlaştı.

Koreli markanın hedefinde, gelecekteki modellerinin daha teknolojik, daha konforlu ve daha modern olması adına akıllı kokpit ve dijital sistemlerin geliştirilmesi var.

2019 model Hyundai’lerde bugünkülere göre çok daha gelişmiş kokpit ve dijital ses sistemleri kullanılacak

Hyundai Motor Company, 2019 model yılından itibaren yeni modellerinde daha teknolojik sistemler kullanmaya hazırlanıyor. Mobil teknolojilere yer vererek müşterilerinin beklentilerini karşılamayı hedefleyen Hyundai, Intelligent Personal Agent adını verdiği Akıllı Ses Kontrol Sistemini, ünlü SoundHound ile birlikte geliştiriyor.

Silikon Vadisi’nden tüm dünyaya hizmet vererek, özellikle mobil uygulamalardaki başarısıyla haklı bir üne kavuşan SoundHound, sürücü ihtiyaçlarını öngören ve araç işlevlerini kolaylaştıran, proaktif bir asistan olarak hizmet eden sisteme destek olarak gelişimine katkıda bulunacak.

Hyundai, yeni ses sistemleri için SoundHound ile işbirliğine gidiyor.

IPA sistemi (Intelligent Personal Agent – Yeni Hyundai Ses Sistemi) gelecekteki mobil araç veri talepleri için optimize edilmiş ileri teknolojiyi kullanıyor. Sistem, sürücünün ihtiyaçlarını önceden tahmin ederek, yaklaşmakta olan kişisel bir toplantıyı erken hatırlatabiliyor veya mevcut trafik koşullarını gösteren alternatif rotalar önerebiliyor. Bu kişisel özellikler, telefon görüşmesi yapma, kısa mesaj gönderme, rota hedefleri veya müzikleri arama, hava durumunu kontrol etme ve mevcut programları yönetme gibi çeşitli sürücü kolaylıklarıyla birleşiyor. Ayrıca, sürücüler, araç hakkında çeşitli bilgiler toplarken, klima, sunroof ve kapı kilitleri gibi sık kullanılan araç içi donanımları sesle kontrol etmelerine de izin veriyor.

Hyundai, bu yeni geliştirilmiş sistemi CES 2018’de görücüye çıkaracak.

Önümüzdeki yıldan itibaren satın alınacak Hyundai modellerinde kullanılmaya başlayacak olan yeni ses sisteminin, Koreli markanın algısını yükselteceği bir gerçek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.