Ibiza’ya iki yeni donanım paketi

Türkiye’de en çok tutulan Seat modellerinden Ibiza, FR ve Xcellence donanım seçeneklerine kavuştu. SEAT’ın tasarım DNA’sını bir üst seviyeye taşıdığı modeli Ibiza, FR ve Xcellence versiyonları ile SEAT Yetkili Satıcılarında yerini aldı.

Geçen yılın Ağustos ayı itibarıyla, Style donanımıyla Türkiye’de satışa sunulan 5. nesil Ibiza, 2018 ilk çeyreğinde üst versiyonları olan FR ve Xcellence donanımları ile küçük otomobil sınıfında seçenekleri çoğaltıyor.

Xcellence donanım kimlere hitap ediyor?

Xcellence versiyonu daha sofistike ve çarpıcı bir tasarımla birlikte kullanıcı dostu ve işlevsel donanımları tercih eden yeni müşterilere hitap ediyor. Xcellence’ın ince karakterini vurgulamak için krom ayrıntılara yer verilmiş. FR, sportif bir otomobil arayanlara, Xcellence ise konfor, şıklık ve teknoloji meraklılarına hitap ediyor.

FR paket sportif

Sportif ve dinamik sürüş özelliklerine sahip Ibiza FR ve konfor özelliklerinin ön plana çıktığı Xcellence donanımlar 1.0 litrelik 115 HP güce sahip 3 silindirli benzinli turbo motor ve 7 ileri şanzımanla sunuluyor.

FR ve Xcellence versiyonlarındaki LED iç ortam aydınlatması, kırmızı ve beyaz olmak üzere iki renk seçeneğiyle yer alıyor. İç ve dış aydınlatmada LED teknolojisinin kullanılması, yalnızca estetik bir tercih değil. LED ampuller çok daha kaliteli bir aydınlatmanın yanı sıra enerji tasarrufu, dolayısıyla da yakıt tasarrufu sağlıyor. Ibiza’daki tüm ışıklarda (farlar, kontrol paneli, göstergeler ve arka sis lambaları) bu segmentte ilk kez olarak, tümüyle LED kullanıldı.

FR versiyonunda, en iyi performans deneyimi için dinamik ve teknolojik donanımlar kullanılıyor. Bu donanım için arka difüzör, özel ön ızgaralar, arka tamponun her iki yanındaki egzoz çıkışları, spor süspansiyon ve özel siyah renk gibi tasarım unsurlar geliştirildi. Bunların yanı sıra şasi 15 mm alçaltıldı ve süspansiyon ayarında bazı değişikliklere gidildi; bu kapsamda amortisör daha sert hale getirildi.

SEAT Ibiza FR donanımında spor FR döşeme ve direksiyon, 8 inç dokunmatik multi-medya sistemi, ön kol dayama, 17 inç alüminyum alaşımlı jantlar, arka park sensörü ve SEAT Sürüş Profili gibi özellikler standart olarak sunuluyor. 2018 model Ibiza 1.0 EcoTSI 115 HP DSG FR, lansmana özel kampanya dahilinde 90.900 TL’lik tavsiye edilen indirimli fiyatlarla satışa sunuluyor.

SEAT Xcellence donanımında ise özel döşeme, 8” renkli dokunmatik multi-medya sistemi, ön kol dayama ve KESSY anahtarsız giriş ve çalıştırma sistemi gibi özellikler standart olarak sunuluyor.2018 model Ibiza 1.0 EcoTSI 115 HP DSG Xcellence, lansmana özel kampanya dahilinde 88.900 TL’lik tavsiye edilen indirimli fiyatlarla satışa sunuluyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.