İki tekerli 90 km menzilli elektrikli BMW CE 02 tanıtıldı

Elektrikli otomobillerin yaygınlaşması kadar, elektrikli motosikletler de kendini göstermeye başladı. Uluslararası devlerin yavaş yavaş giriş yaptığı elektrikli motosiklet alanında BMW Motorrad ikinci elektriklisini tanıttı. Tek şarjda 90 km menzilli yeni küçük elektrikli motosiklet, büyük tekerlekleri ile hafif arazi kondisyonuna da elverişli. Motosiklet ağabeyi BMW Ce 04’ün bir küçük kardeşi olarak konumlanıyor.

Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW Motorrad’ın tanıttığı yeni BMW CE 02 tamamen elektrikli. Yeni BMW CE 02 radikal tasarımı, 90 km’ye kadar çıkan menzili, hafif gövdesi ile dikkat çekiyor. Alman markanın yeni elektrikli iki tekeklekli modeli Türkiye’de de yakında satışa çıkacak.

BMW motosiklet ailesinin erişilebilir ürünler kategorisinde yer alacağı açıklanan CE 02, şehir içinde genç kullanıcıları hedefliyor.

BMW CE 02 tanıtıldı
Modelin ayırt edici silueti uzun, dar sele ve şasi ile tamamlanıyor.

Scooter desen değil, motosiklet desen değil!

Büyük lastikleriyle dikkat çeken yeni BMW CE 02, bu sayede hafif arazi koşullarında da kullanılabileceğinin işaretini veriyor. Far çerçevesi ve jantlar için temel renk olarak siyah tercih edilmiş.  Buna karşın motor kapağı metalik gri, mat gri ve parlak renkli yüzeylerle kontrast bir görünüm elde ediliyor.

BMW CE 02 teknik özellikleri

  • Yeni BMW CE 02’nin 11 kW/15 hp güç çıkışına sahip motor seçeneği bulunuyor. Yeni BMW CE 02, maksimum 95 km/s hıza ulaşıyor. Tek şarjla menzilinin 90 km olması mümkün ki bu da şehir içi için günlük kullanıma uygun bir sürüşe denk sayılabilir. Doğal olarak kurye arkadaşlar açısından bu motosiklet bir şey ifade etmiyor
  • 132 kg gibi oldukça hafif bir ağırlığa sahip olan 11 kW’lik versiyonuna ek olarak 119 kg ağırlığında 4 kW’lik bir seçeneğe daha sahip.
  • Sele yüksekliği  750 mm.
  • Hidrolik sönümlemeli teleskopik çatal ön tekerleğin yol tutuşuna önemli katkıda bulunuyor. Arkada ise tek taraflı amortisör kullanılıyor.
  • Sadece ön tekerlekte ABS ile geliyor.
  • Standart olarak 0.9 kW şarj ünitesiyle geliyor. Highline donanımında daha hızlı şarjı destekleyen 1.5 kW harici şarj cihazı kullanılıyor.
  • Flow ve Surf sürüş modları standart. Flow modu şehir içi trafiğinde en uygun kullanım ayarlarını sunuyor. Surf ise sportif sürüş getiriyor. Opsiyonel alınabilen Flash sürüş modu ise Highline donanımınla alınabilen daha sportif sürüş modu olarak devreye giriyor.
  • TFT gösterge paneli sürüş hızı, pil şarjı ve sürüş bilgilerini sürücüye iletiyor.
  • Kokpitte bulunan USB-C şarj girişi akıllı telefonu daha hızlı şarj etmeye imkan sağlıyor.
  • BMW Motorrad Connected uygulaması sayesinde bluetooth ile bağlantı bulunuyor. Highline pakette BMW Connected uygulaması üzerinden sürüş bilgileri akıllı telefona kaydedilebiliyor.

 

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fiat Egea Türkiye satışları 8 yılda 500 bin adete çıktı

TESLA şaşırttı, otomobil fuarına katılıyor: IAA Mobility 2023

Önceki İçerik30 milyar TL’lik çifte MTV ödemesi için bir adım daha atıldı
Sonraki İçerik650 beygirlik elektrikli canavar Hyundai IONIQ 5 N ortaya çıktı
Gazeteci, radyo programcısı, TV yorumcusu. 1989 yılında ekonomi gazeteciliğine başladı. 1999 yılında Hürriyet Grubu'nun yayınladığı haftalık Ekonomist Dergisi'nde otomotiv editörü oldu. 2006-2011 yılları arasında Akşam Gazetesi'nde Otovizyon köşesinde otomobil odaklı makaleler yazdı. 2011 yılında Otoajanda.com sitesini kurdu ve halen yayın yönetmeni olarak görev yapıyor. TV yorumculuğu ve radyo programcılığı ise son dönemdeki etkinlikleri arasında öne çıkıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz