TESLA şaşırttı, otomobil fuarına katılıyor: IAA Mobility 2023

Önümüzdeki günlerde 20. yaşını bitirecek olan Tesla bugüne kadar fuarları adeta hiçe sayıyordu. Şimdi bu yaklaşımından vazgeçiyor. Dünyanın en değerli otomotiv markası haline gelen şirket, 5-10 Eylül tarihleri arasında IAA Mobility 2023 adıyla düzenlenecek Münih Otomobil Fuarı’na katılacak. Tesla Almanya, Amerikan markasının elektrikli otomobillerini Münih’teki Königsplatz’da, yani açık alanda sergileyecek.

tesla almanya fabrikası
Tesla Almanya, IAA Münih 2023 fuarında açık alanda otomobillerini sergileyecek. Test sürüşü yaptıracak mı?

Marka nadiren ticari fuarlara katıldığı için IAA 2023 kapsamında ziyaretçi ilgisinin yüksek olacağı öne sürülüyor. IAA Münih 2023 Fuarı‘nın bir parçası olarak elektrikli otomobillerle test sürüşlerinin yapılıp yapılmayacağı ise henüz belli değil.

Ford, Mercedes-Benz, Renault, Audi, Dacia, Cupra, BYD Europe, Porsche markaları da fuara katılımcıları listesinde bulunuyor. Ekim ayında gerçekleşecek etkinliğe Türkiye’den Vestel, Petlas gibi tedarik sanayi şirketleri de katılıyor. Fuara Uludağ Otomotiv İhracatçıları Birliği de katılıyor.

Öte yandan Tesla’nın fuara katılmaya ikna edilmiş olması fuar organizatörleri açısından önemli bir başarı. Fuara bugüne kadar pek çok Asyalı üretici ve global teknoloji şirketlerinin katılımları doğrulanmış durumda. Örneğin Stellantis Grubu’ndan Opel fuarda yer alacağını açıkladı ama grubun diğer markalarının yanıtı henüz belli değil.
Kaynak: Automobilwoche
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.