İstanbul’da tanıtıldı! Karşılığında 100 bin liralık 65 otomobil alınabilir

Otomobilde teknolojik olarak sınırlar kalkarken, fiyat çıtasında da “milyonlarca liralık” rakamlar uçuşuyor. Dünyanın en lüks ve prestijli otomobil markalarından Rolls Royce, 6 buçuk milyon liralık yeni Rolls-Royce Phantom modelini Türkiye’de tanıttı.

Geçen yıl Londra’da sahne alan yeni Rolls-Royce Phantom Türkiye’de ilk kez sergilendi. Fiyatı 1 milyon 406 bin Euro (6 milyon 545 bin lira) olan aracın Türkiye ön siparişleri ise 2019’a kadar dolu.

6.75 lt motoruyla en yüksek vergi diliminde olan Phantom’a ödenecek parayla filo kurulabilir.

Ön konsolda “Louvre” tadı olacak

Phantom serisinin sekizinci modeli olan yeni otomobilin tanıtım toplantısında konuşan Rolls-Royce Motor Cars Avrupa Kurumsal İletişim Müdürü Frank Tiemann, “Tamamen yeni bir tasarımla yorumlanan bu modelde ‘The Gallery” olarak adlandırılan bir kişiselleştirme özelliği mevcut. Bu konseptle 100 yıl sonra ilk kez bir aracın ön paneli yeniden yorumlanıyor. Bu özellikle araç sahipleri istedikleri sanat eserlerini konsoldaki tek bir cam levha arkasına konumlandırabilecekler” dedi.

Sözcü, modelin üretiminin 6 ay önce başladığını ve ilk  sahiplerine teslimlerin bugünlerde başladığını söyledi. RR Phantom alanlar içinde isimlerinin açıklanmasını istemeyen Türk zengiler de bulunuyor.

Aracın İstanbul’daki tanıtımında revü grubu da gösteri yaptı.

6,5 milyonluk Rolls Royce 6 yılda geliştirildi

Aracın yapım aşamalarında baştan sonra yer alan Rolls-Royce Motor Cars Mühendislik Departmanı Genel Müdürü Andrew Monachan ise aracın özelliklerini anlattı.

Yeni model için yıllarca süren mühendislik çalışmaları yaptıklarını ve bu süreçte markanın mimari ve kökensel değerlerinden de hiçbir zaman kopmadıklarını belirten Monachan, “Araçla beraber ilk çalışmaya başladığımızdan bu yana 6 sene geçti. Dizayn ve tasarım aşaması çok uzun sürdü. Phantom, tamamen yeni, alüminyum yürüyen aksam üzerine oturtulmuş ilk modelimiz. Araç daha sağlam, hafif ve sessiz. Eskisine göre yüzde 30 daha dinamik olan yeni Phantom iyi bir sürüş konforu sağlıyor. Dünyanın en sessiz otomobilini yaratmak için çabaladık. Bunun için otomobilin etrafında 6 mm iki katmanlı cam, 130 kilogram fazla ses yalıtımı, daha iyi ses izolasyonu için beyaz gövde içerisinde en büyük alüminyum eklemler ve yüksek emici materyaller kullanıldı. Bütünüyle yeni 6.75 litrelik ikiz turbo V12 motoru, yeni Phantom’un kalbinin sessizce atmasını ve ayarlanmış güç ve performans seviyesini sağlıyor. Mühendisler ayrıca uydu destekli vitesi, arka tekerlek direksiyonunu ve perde arkasında kalan teknolojinin birçoğunu, zahmetsiz bir deneyim sağlamak için dikkatle uyguladı” diye konuştu.

 

Markanın 2013 yılından bu yana Türkiye’de olduğunu ve bu süreçten itibaren temsilciğini üstlendiklerini söyleyen Rolls-Royce Motor Cars Müdürü Hilal Aysal bu aracın başlangıç fiyatı 416 bin Euro ancak vergiler işin içine girdikten sonra 1 milyon 277 bin Euro’ya çıkıyor. Burada tanıtımını yaptığımız aracın fiyatı ise vergiler dahilinde 1 milyon 406 bin Euro bilgisini verdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.