İtalyan boğası üstünü açtı

Otomobil fuarlarının en fazla ilgi çeken modelleri hiç kuşkusuz süper sporcular oluyor. 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda da lüks sporcular yoğun ilgiyle karşılaşıyor. Lamborghini de 610 beygir güç üreten 5.2 litrelik V10 motorla donattığı yeni üstü açık Huracan LP 610-4 Spyder’ı fuarda sergiliyor. İtalyan boğasının yeni üstü açık modelinin en farklı özelliği tavanında yumuşak malzeme kullanılması. Siyah, kahverengi ve kırmızı olmak üzere üç farklı renk seçeneğiyle sunulan tavan; kapalıyken Spyder’ın siluetine uyum sağlıyor. Açık olduğunda ise mümkün olan en verimli yere saklanarak otomobilin ağırlık merkezini korumasına yardımcı oluyor.

Gizlenen ve otomatik açılan takla barları da üstü açık otomobilin alçak siluetini bozmuyor. Yeni elektro hidrolik, düşük ağırlıktaki yumuşak tavan, orta tünelde yer alan bir düğme aracılığıyla saatte 50 kilometreye kadar olan sürüş hızında yalnızca 17 saniyede açılıyor.

Huracan Spyder LP 610-4’ün hibrit şasisinin arka ve ön kısımlarında alüminyum malzeme kullanılırken, kabinde de yoğun olarak karbon elyaf unsurlara yer veriliyor.

Maksimum hızı 324 km/s olan otomobil 0’dan 100 km hıza 3,4 saniyede ulaşabiliyor. 100 kilometrede 12,3 litre tüketen sporcuda “Strada”, “Sport” ve “Corsa” olarak sıralanan üç farklı program seçeneği, motorun, sesin, güç aktarımının, dört çekişli sürüşün ve ESC yol tutuş sisteminin özelliklerini etkiliyor.

Kabininde 12,3 inçlik ekrana yer verilen sporcunun opsiyonel sunulan navigasyon haritası da dahil sürüşle ilgili tüm önemli bilgileri sürücüye sanal bir ortamda gösteriyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.