VW Golf dokunmadan anlaşıyor

Volkswagen, 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’nda birbirinden yeni modellerinin yanı sıra yeni teknolojileriyle de dikkat çekti. Daha önce CES 2015’te tanıtılan Golf R Touch da bu kapsamda podyuma çıkan modellerden biri oldu. Otomobillerde artık sık sık görmeye başladığımız dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemini bir adım öteye taşıyan konsept, sürücünün dokunmadan komut verebilmesini sağlıyor.

Ekranların arasında bulunan çoklu dokunmatik destekli bir şerit ise duruma göre farklı tepkiler veriyor. Örneğin, ses ayarının aktif olduğu durumlarda çift parmakla navigasyon sesini, tek parmakla müzik sesini kontrol etmek mümkün.

Kabininde düğmelere veda eden Golf R Touch, 3D kamera ve hareket sensörü sayesinde sürücüsünün el hareketlerini anlayabiliyor.

İşte tek bir el hareketiyle çalan müziği değiştiren Volkswagen Golf R Touch:

Önceki İçerik​Honda Civic Sedan’lar fabrikadan LPG’li oldu
Sonraki İçerikİtalyan boğası üstünü açtı
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz