Kia’dan büyük geri çağırma

VW-Golf-GTI

Güney Koreli otomobil üreticisi Kia, yeni bir geri çağırmaya imza atıyor. Yaptığı açıklamayla Amerika Birleşik Devletleri’nde satılmış olan tam 377 bin adet Sorento modeli SUV’u geri çağırdığını ilan eden otomobil üreticisi, buna sebep olarak araçların park sırasında kaydığını açıkladı.

2011-2013 yılları arasında üretilen Sorento modellerinde ortaya çıkan sorunun Ulusal Otoyol Trafik Güvenliği İdaresi ile birlikte yaptığı araştırmalarda ortaya çıktığını söyleyen Kia, kaymaların vites koluna uygulanan aşırı kuvvet sebebiyle fren kilit mekanizmasında kullanılan çipte hasara yol açması sebebiyle gerçekleşmiş olabileceğini belirtti.

Kia geçtiğimiz ağustos ayında aracı park halindeyken kaymaya başlayan 2011 model bir Sorento sahibinden mektup aldığını açıkladı.

Otomobil üreticisinin raporlarına göre gelen 14 şikayetin üçünde yaralanma söz konusu.

Araçların fren sistemleri 24 Kasım’dan itibaren değiştirilmeye başlanacak.

Önceki İçerikCitiport’a Belçika’dan büyük ödül
Sonraki İçerikLüks araç cayır cayır yandı
20 yıllık gazeteci ve görsel yönetmen. Akşam Gazetesi'nde uzun yıllar otomotiv sayfalarının tasarımını yönetti. Kuruluşudan bu yana otoajanda.com ile çalışıyor. Otomotiv haberciliği ve görsel yönetmenlik uzmanlık alanları arasında başta geliyor. Uzun otomobil yolculukları, test sürüşleri en önemli hobileri arasında.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz